Judith Mae Hess

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/60857/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":21,"rate":8.142857142857142,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,1
21 ocen gry aktorskiej
Judy Tyler
Pochodziła z rodziny o tradycjach showbiznesowych. Już jako mała dziewczynka uczęszczała na lekcje tańca i aktorstwa. Jej kariera rozpoczęła się od występów w dziecięcym programie "Howdy Doody", gdzie grała księżniczkę. Niedługo potem zaczęła występować w chórze, ale przerwała tę pracę, bo otrzymała rolę w musicalu "Pipe Dream". Oceniono ją bardzo dobrze i nominowano do nagrody Tony dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Tym sposobem Judy z dnia na dzień stawała się sławna. Wykorzystała swą szansę i wyjechała do Hollywood, gdzie powierzono jej role w "Bop Girl Goes Calypso" i "Więziennym rocku" obok Elvisa Presleya. Trzy dni po zakończeniu zdjęć do filmu wyjechała wraz ze swym drugim mężem na wakacje. Niestety krótko potem doszło do wypadku - jej mąż odszedł tego samego wieczoru, natomiast Judy zmarła rankiem następnego dnia. Spoczywają razem na cmentarzu Ferncliff w Hartsdale (Nowy Jork, USA). W chwili śmierci Tyler miała zaledwie 24 lata. Elvis Presley, który partnerował jej w ostatnim filmie był tak załamany jej śmiercią, że nie nigdy nie obejrzał ich wspólnej produkcji.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 9 października 1932

data śmierci: 3 lipca 1957

miejsce urodzenia: Milwaukee, Wisconsin, USA

dwukrotnie zamężna: 1. Colin Romoff (1950 - 1956, rozwód); 2. Gregory LaFayette (od 17.03.1957do jej śmierci)
Zginęła w wypadku samochodowym w Billy The Kid, Wyoming, USA.
Jej niespodziewana śmierć zainspirowała piosenkarza i aktora Kenny'ego Bakera do nagrania piosenki na cześć Judy zatytułowanej "Goodbye Little Star".