Elvis Presley 

Elvis Aaron Presley

7,8
814 ocen gry aktorskiej
Elvis Presley
Urodził się w Tupelo, w Missisipi. Był bożyszczem, zwłaszcza wśród nastolatków - jego fani do dziś nazywają go Królem Rock'n'rolla. Jego sentymentalne piosenki z akompaniamentem gitary i prowokacyjne, sugestywne zachowanie na scenie sprawiły, że był prawdziwą sensacją - wywoływał skrajne uczucia miłości i nienawiści. W jego przypadku kariera filmowa nie była powieleniem standardu - wszystkie jego filmy były, jak łatwo przewidzieć, tak skonstruowane, aby dać mu możliwość śpiewania. Choć czasami pojawiał się w towarzystwie dobrych aktorów, scenariusze były co najwyżej przeciętne. Krytycy nienawidzili filmów Presleya, a zwyczajna publiczność ich unikała. Nie były one jednak przeznaczone dla zwyczajnej publiczności, ale dla wielbicieli Presleya, których były miliony - wystarczająco dużo, aby uczynić go jednym z najbardziej kasowych aktorów od drugiej połowy lat pięćdziesiątych. Po roku 1967 zarówno poziom popularności, jak i jakość filmów Presleya pogorszyły się jeszcze bardziej i po roku 1969 piosenkarz pojawiał się już tylko w filmach dokumentalnych. Jego śmierć spowodowała jednak gwałtowny rozkwit kultu gwiazdora i dziś filmy Presleya cieszą się sporą popularnością w telewizji i na kasetach wideo.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 8 stycznia 1935

data śmierci: 16 sierpnia 1977

miejsce urodzenia: Tupelo, Missisipi, USA

wzrost: 183 cm

żona Priscilla Presley (01.05.1967 - 09.10.1973, rozwód), córka Lisa-Marie (ur. 01.02.1968)
W 1960 roku uzyskał czarny pas karate.
Jako niemowlę przeżył tornado w Tupelo, które zabiło 233 osoby.
Znalazł się na pierwszym miejscu listy sławnych osób, które najlepiej zarabiają po śmierci, opublikowanej przez amerykański magazyn "Forbes" w 2005 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Miałem ten zaszczyt złozyc królowi hołd i kwiaty na jego grobie w Graceland (Tennessee Mephis) USA .Aż mi łzy pociekły.Naprawde dla fanów rocka nie zapomniane przeżycie.R.I.P Elvis.

 • Uwielbiam jego muzyke, uwielbiam wszystko co z nim związane. Był bardzo przystojny...

  20
  • Najlepsze utwory?

   użytkownik usunięty

   Jakie są najlepsze utwory tego pana? Dla mnie to Jailhouse Rock,Hound Dog,Blue Suede Shoes i Can't help falling in Love :D

  • Elvis Presley czarował głosem i własną osobą, zwany był "buntowniczym duchem narodu". Zdobył ogromną popularność jeszcze jako nastolatek, z miejsca stając się Idolem młodych Amerykanów. Ludzie kochali go i kochają nadal, zastępy jego fanów ciągle rosną.
   Osobistości , które przyciągają ogromne rzesze po...

   7
   • Slyszal ktos moze o filmie "Tears of a king" ?? Bo strasznie mi sie podobal trailer tego filmu, ale nie wiem gdzie moge go dostac albo sciagnac .