K.J. Apa 

Keneti James Fitzgerald Apa

7,6
5 499 ocen gry aktorskiej
K.J. Apa
Keneti James Fitzgerald Apa przyszedł na świat 16 czerwca 1997 roku w nowozelandzkim Auckland. Jest szkockiego, angielskiego i samoańskiego pochodzenia. Wychowywał się wraz ze starszymi siostrami - Ari i Timene w chrześcijańskiej rodzinie Kenetigo i Tessy Apów. Jego wujkiem jest były gracz rugby i trener Michael Jones. Od najmłodszych lat jego pasją była muzyka, dlatego uczęszczał na zajęcia gry na pianinie. W wieku 14 lat zaczął grać na gitarze na ulicy. Uczył się w King's College w Auckland a w międzyczasie brał udział w przesłuchaniach do seriali telewizyjnych. Ponadto w wieku 14 lat wydał album solowy - "The Third Room".

W 2013 roku dołączył do nowozelandzkiej opery mydlanej "Shortland Street", gdzie wcielił się w Kane'a Jenkinsa. Po dwóch latach wyjechał do Vancouver, aby wziąć udział w przesłuchaniu do głównej roli w serialu "Riverdale". Po kilku miesiącach i ponownym kastingu powierzono mu postać Archie'ego Andrewsa. Na potrzebę produkcji zrezygnował z "Shortland Street" oraz przeniósł się do Kanady. Podczas kręcenia przestrzegał rygorystycznej diety i ćwiczył na siłowni. Ponadto spędził 10 godzin u fryzjera, aby uzyskać realistyczny, rudy kolor włosów. Podczas nagrywania zdjęć do ostatniego odcinka pierwszego sezonu, złamał sobie rękę.

W przerwie od "Riverdale" wziął udział w przesłuchaniu do ról w filmach: "Power Rangers", "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", jednak bez powodzenia. Później został uhonorowany nominacją do nagrody Teen Choice, w kategorii aktor lata za "Ostatnie wakacje". Ponadto wraz ze swoim zespołem rockowym - "Legend" pracuje nad albumem. Współpracował również z wieloma cenionymi fotografami i znalazł się na okładach magazynów i katalogów, takich jak: "Emmy Magazine", "Seventeen Magazine" czy "Entertainment Weekly Magazine". W 2020 roku rozpoczął pracę na planie pierwszego hollywoodzkim filmu o wirusie COVID-19 - "Songbird". Zdjęcia do produkcji Michaela Baya zakończyły się we wrześniu i były kręcone w czasie pandemii.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 czerwca 1997

miejsce urodzenia: Auckland, Nowa Zelandia

Ma dwie starsze siostry - Ari Apę i Timenę Apę.
Był brany pod uwagę do roli Jasona Lee Scotta / Czerwonego Wojownika w filmie "Power Rangers". Angaż otrzymał Dacre Montgomery.
Na planie serialu "Riverdale" złamał rękę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych