Katia Paliwoda 

6,3
261 ocen gry aktorskiej
Katia Paliwoda
Warszawianka spod znaku Wodnika. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (2004 rok). Współpraca,  m.in.: Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr Rozmaitości w Warszawie (TR), Teatr im. Słowackiego w Krakowie, Teatr im. Norwida w Jeleniej Górze, Teatr Wytwórnia w Warszawie. Stała współpraca: Teatr Polskiego Radia - od Isaury w słuchowisku "W Jezioranach" od 2004 roku. Na koncie: etiudy studenckie, teatr telewizji, fabuła. Charakter: żywiołowy,  zabarwiony dużym dystansem do siebie; ironicznie patrząca na rzeczywistość, zawzięta i zdeterminowana; posiadająca swoje zdanie, inteligentna, przenikliwa, ale też emocjonalna. W głowie: poukładane. Zalety: temperament. 
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 stycznia 1980

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

wzrost: 160 cm

W 2004 r. została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie z filią we Wrocławiu (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • -jedna z nielicznych wysportowanych aktorek. Trenowała karate i kalarippayattu . Obecnie trenuje capoeirę.
  -gra na akordeonie

 • Jest beznadziejna!

  użytkownik usunięty

  Widziałam ją w programie Bez Tabu na www.wp.tv Porażka na całej linii. Prezentuje poziom inteligencji nie wyższy niż dobrze wszystkim znana Frytka. Może jako aktorka jest lepsza - nie wiem, nie widziałam -, ale kiedy mówi coś od siebie, to szczena opada. Szok! O_O

  2