Tomasz Włosok I

6,7
43 332 oceny gry aktorskiej
Tomasz Włosok I

W 2016 roku ukończył Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Zadebiutował w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie rolą Antona w spektaklu "Proca" w reż. Andre Ochodo-Hubnera. W warszawskim Teatrze Soho można go oglądać  w spektaklu Ości w reż. Pawła Miśkiewicza.

Mimo młodego wieku posiada duży dorobek filmowy i telewizyjny. Partnerował Bogusławowi Lindzie w roli ucznia Władysława Strzemińskiego w ostatnim filmie Andrzeja Wajdy Powidoki. Zagrał ciekawe role w projektach reżyserowanych przez Macieja Pieprzycę - filmie  "Jestem mordercą" i serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku" Canal+. W pierwszej polskiej produkcji platformy Netflix, serialu 1983 wyreżyserowanym przez Agnieszkę Holland, Kasię Adamik, Agnieszkę Smoczyńską i Olgę Chajdas, opowiadającym alternatywną wersję historii, w której żelazna kurtyna nigdy nie upadła, Tomasz partneruje Robertowi Więckiewiczowi w roli młodszego inspektora Jakuba Suchoparskiego.

Główne filmowe role zagrał w trillerze psychologicznym "Reakcja łańcuchowa" Jakuba Pączka oraz w Diablo w reżyserii Michała Otłowskiego - opartej na prawdziwych wydarzeniach historii o nielegalnych wyścigach samochodowych, a także w Smoku Tomasza Bagińskiego – pierwszym z serii krótkometrażowych filmów Science Fiction pt. "Legendy Polskie".

Sympatię widzów zyskał dzięki rolom w serialach kostiumowych takich jak biograficzny Bodo Michała Kwiecińskiego i Michała Rosy, gdzie wcielił się w postać wybitnego aktora międzywojnia Jerzego Rolanda i Wojenne dziewczyny reż. Michała Rogalskiego. Na swoją telewizyjną premierę czeka Stulecie winnych reż. Piotra Trzaskalskiego, gdzie Tomasz zagrał także jedną z głównych ról.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1990

żona Malwina Buss (od 2019), córka Jagoda (2019)
W 2016 roku razem z Julią Trembecką wystąpił w teledysku zespołu Workplace do utworu "Brand New Choices".
W 2016 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Każda emocja, myśl. Oddech. Nerwowy smiech. Spojrzenia, splunięcia. Zbudował role od początku do końca. W USA byłby Oskar i brawa na stojąco. Poezja ekranu.

W jak zostalem gangsterem zagrał znakomicie. I przystojny

Aż dziwne, że tak mało jest tu tematów o nim. Tomasz wydaje się bardzo sympatyczną osobą, polubiłam go od razu kiedy występował jeszcze w Pierwszej Miłości. Ale teraz jest już za dobry, żeby tam grać :) Jego twarz przewija się w wielu dobrych filmach i serialach, widać że starannie dobiera role, szkoda że mimo to nie...

więcej

Wygląd, głos - już drugi raz w ostatnim czasie widzę kogoś podobnego do Marka.. Tylko teraz, np. w Jak pokochałam gangstera jest już łudząco podobny.

Oscarowa Rola dobry wariacik :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones