Krzysztof Marzec

7,3
29 ocen muzyki
powrót do forum osoby Krzysztof Marzec

Niezapomniany Krzyś z Tik-Taka. Postać legenda. Urodzeni w latach 80tych muszą go pamiętać.

largo_lagrande

Ja, rocznik 1982 pamiętam:) Nadawany jakoś tak po południu, ok. 16.00 ??? Jak wracałam ze szkoły, to lubiłam oglądać i przy tym jeść obiad (dlatego Tik-Tak kojarzy mi się z gorącą zupą:))) I pamiętam jeszcze, że strasznie podobał mi się teledysk do jednej z piosenek Fasolek "Moja Fantazja" - mieli tam magiczne szkiełko, które bodaj powiększało się i mogli przez nie przechodzić do krainy fantazji i marzeń (a przynajmniej tak to zapamiętałam) - i ja też chciałam mieć takie. Rzucałam nawet zwykłe odłamki różnych szkiełek na ziemię i miałam nadzieję, że być może uda mi się otworzyć przejście do innego wymiaru... I nigdy mi się nie udało. Kurczę, chyba zapiszę się na jakąś psychoanalizę ;D

BTW, w roli Pana Tik-Taka występował najpierw Andrzej Grabowski (ale to chyba nie ten od Ferdka Kiepskiego), zaś wspomniany przez largo_lagr ande Krzyś to po prostu Krzyś Tik-Tak, grany przez Krzysztofa Marca [info z oficjalnej strony Fasolek i Pana Tik-Taka].

Majorcarlitoss

Jeśli chodzi o tego Tik-Taka [gwoli informacji u mnie z kolei rocznik 1978 :) i też kiedyś z przyjemnością oglądałem ten program] to w rolę tę wcielał się Andrzej Grabowski, tyle, że nie był to ten sam Andrzej Grabowski, co aktor wcielający się w Ferdka Kiepskiego (nota bene, jak przeczytałem po raz pierwszy o tym aktorze, sporo wcześniej przed 'Kiepskimi' że nazywa się Andrzej Grabowski to myślałem, że zobaczę właśnie Pana Tik-Taka i byłem bardzo zawiedziony, że to nie ten sam :D]. Dopiero potem, po jakimś czasie, przypadkiem zupełnie natrafiłem w sieci na taką wzmiankę, że Pan Tik-Tak nie nazywał się (a przynajmniej nie dokładnie) Andrzej Grabowski, a Andrzej Marek Grabowski, tyle tylko, ze przez długi okres czasu [i cały czas Tik-Taka] funkcjonował tylko jako Andrzej Grabowski i przez to można mieć było wątpliwości. Dopiero parę lat temu usłyszałem po raz pierwszy o Andrzeju M. Grabowskim i to spowodowało moje wątpliwości, że to chyba jednak nie ten. Szukałem, szukałem, aż w końcu znalazłem.... Andrzeja Marka Grabowskiego. To ten był właśnie owym Tik-Takiem, nie zaś Ferdynand Kiepski. Mam nadzieję, że coś wyjaśniłem. A cha - gdyby ktoś chciał poczytać to podaję stronę z której brałem informacje: http://www.teatr.win.pl/recenzje/fasolki18.htm .

cOOba

A cha: Właśnie zauważyłem stronę z błędem [nie pierwszą zresztą w Wikipedii, co zresztą nie dziwi, biorąc pod uwagę, że jest tworzona przez internautów] 'W latach 1986 - 1998 odtwórca roli Pana Tik-Taka' - chyba, że to jednak prawda (nie pamiętam tamtych czasów :)) i np. Grabowski w tych latach był nieobecny w programie i schedę przejął po nim Krzysztof Marzec i stąd takie info. Czy to prawda nie wiem, więc nie mogę ani zaprzeczyć, ani potwiedzić :)

largo_lagrande

A ja jestem rocznik 1992, a i tak go bardzo dobrze pamiętam ;) Pan Tik-Tak to do tej pory mój ulubiony program "edukacyjny" dla dzieci ;)

sylwis1992

Andrzej M. Grabowski pełnił rolę Pana Tik-Taka przez 3 lata, potem wygrał konkurs na nowy program popularno-naukowy i przeszedł już jako Profesor Ciekawski do Wypraw Profesora Ciekawskiego. Na jego miejsce, Ewa Chotomska zaprosiła Krzysztofa Marca, który wcześniej pisał piosenki do programu i śpiewał też czołówkę, do prowadzenia wraz z nią Tik-taka i tak to trwało do 1999 roku. I komu to przeszkadzało?

trito

Ech łza się w oku kręci tez to pamiętam
Ja jestem rocznik 79

giovanni50

Rocznik 87. :) Pamietam oczywiście popołudnia z Tik-Takiem. Najbardziej lubiłam, gdy było coś w rodzaju teleturnieju w programie.
Piosenka "Moja fantazja" była przecudowna! Taka esencja dzieciństwa po prostu. :) Jakby ktoś chiał sie trochę wzruszyć to wstawiam linka do piosenki. Ma ten sam czar co lata temu... http://www.youtube.com/watch?v=IsU96gefR3U

largo_lagrande

Rocznik '88, oczywiście, że pamiętam! Szczegółów niestety nie, rozmyły się w pamięci z upływem czasu, ale wiem, że oglądałam i lubiłam :) I że kiedyś byłam z mamą na jakimś przedstawieniu na żywo z udziałem Pana Tik-Taka, gdzieś nawet miałam jakieś pamiątkowe zdjęcia, które można było kupić po występie, ale czy je jeszcze kiedyś znajdę... Poza tym na poły pamiętam, a na poły mama mi mówiła, że kiedy w trakcie przedstawienia Pan Tik-Tak zakładał sobie nocnik na głowę (Bóg raczy wiedzieć dlaczego) krzyczałam do niego ze swojego miejsca "Krzysiu, Krzysiu, to nie tak!", miałam kilka lat :)

largo_lagrande

Urodzeni w 90' też pamiętają :) Nie zielona, nie czerwona, nie brązowa i nie czarna ;] szkoda że słuch po nim zaginą :(

largo_lagrande

ja byłam na jakimś spotkaniu z Panem Tik-Takiem w teatrze chyba gdzieś (a może to był koncert Fasolek :D), dokładnie nie pamiętam, ale wiem, że po tym spektaklu można było kupić kasety magnetofonowe z piosenkami Fasolek i rodzice mi kupili :) To była taka biał-niebieska kaseta z czerwonym napisem Tik-Tak w środku :) Słabo pamiętam same programy, raczej postać Pana Tik-Taka i piosenkę z czołówki :)

Ostatnio Trójka przypomniała też taką piosenkę świąteczną: "Święta, czas kolędowania" i prowadzący program wspomniał, że śpiewa ją Helenka Marzec - czy to córka Krzysztofa? Wzruszyła mnie dosłownie ta piosenka :) Ach, stare, dobre czasy...

largo_lagrande

Rocznik 86 się kłania :D Ja też regularnie oglądałam Pana Tik Taka i nigdy tego nie zapomnę :D

largo_lagrande

Klasyk lat 80.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones