Laurence Fishburne

Laurence John Fishburne III

7,7
43 424 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Laurence Fishburne

Najlepsza jego rola to zagranie Murzyna w Matrixie

KopsonKrk

Muwi sie czornoskurego.

budyn_120

A jest jakieś oficjalne stanowisko, zamieniające murzyna na czarnoskórego? Z tego co pamiętam w podstawówce (wtedy jeszcze 8 klas) poprawne i oficjalne określenie to właśnie murzyn. Wcześniej ponoć było Negr. Nie przypominam sobie by słowo murzyn zostało "zbanowane".

użytkownik usunięty
Andoryt

Rasa negroidalna homo sapiens?

Rasa negroidalna dzieli się na dwie grupy - afrykańską i oceaniczną. Określenie murzyn dotyczy grupy afrykańskiej. Ale nie to jest tematem. Pytanie brzmiało kiedy to, słowo murzyn stało się oficjalnie passe.

użytkownik usunięty
Andoryt

Jednak taki przeciętny Kowalski, i tak nazwie murzynem przedstawiciela grupy oceanicznej z rasy negroidalnej, bo w końcu ciemny kolor skóry. A słowo "murzyn" nadal można używać, nic mi nie wiadomo na temat wydalenia tego słowa ze słownika.

Wiecie Państwo, wszak smakowity "murzynek" musiałby zostać w UE opatentowany urzędniczo, jako "białasek", wtedy słowa Murzyn można by już ostatecznie zakazać;)

użytkownik usunięty
wan85

Co prawda to prawda ;p

budyn_120

Według mnie powinni zmienić nazwę państwu Nigeria.. Ta nazwa obraża czarnoskórych!

KopsonKrk

Zapomniałeś jeszcze o Nigrze - Niger - to dopiero jest obraza.

KopsonKrk

Ale jak, na na przykład Czarnoskureria?

KopsonKrk

Właściwie to jego jedyna dobra rola.

marcin261287

Czy ja wiem? Nie jest złym aktorem, nie mam mu wiele do zarzucenia.

astat_2

Może złym nie jest, ale strasznie przeciętnym. Ani charyzmatyczny, ani uzdolniony aktorsko. Po prostu nijaki.

marcin261287

Obejrzyj "Otello".

marcin261287

wlasciwie to ty gowno z nim widziales, skoro tak twierdzisz

killafornia

Nie szczekaj szczylu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
marcin261287

Myślę, że rolę, jaką zagrał w "Ukrytym wymiarze," powinno się uznać za rolę przełomową w jego karierze.
Na pewno zrobił swoje najlepiej jak mógł. Twarz ma przeciętną, niecharakterystyczną. Ciemne okulary z "Matrixa" dodają mu powagi i wyrazu. Nigdy nie spadają. Zawsze się z nimi budzi.
Drugi film dał mu zapewne nie tylko pieniądze, ale i satysfakcję z podjętej decyzji związania się z aktorstwem. Z olei pierwszy film był bez dwóch zdań, w jego wykonaniu, najlepszy. Może jeszcze w "Otello" pokazał, że jest aktorem, ale nie dużego ekranu ino teatru telewizji.

KopsonKrk

masz cos ze swoim bialym deklem ?

KopsonKrk

Zagranie murzyna powiadasz, a to co w rzeczywistości jest biały? I wysmarowano go czarną pastą by mógł zagrać murzyna? Nie wiedziałem.