Led Zeppelin

Grupa Led Zeppelin powstała w Londynie w 1968 roku. W jej skład wchodzili Robert Plant, Jimmy Page, John Paul Jones i John Bonham. Założycielem grupy był Jimmy Page, który miał już za sobą wcześniejsze doświadczenie sceniczne. Początkowo zespół nazywał się The New Yardbirds, lecz już po miesiącu istnienia pod taką nazwą (w październiku 1968 roku) postanowili zmienić ją na Led Zeppelin (nazwa prawdopodobnie została zaczerpnięta ze słów Keitha Moona, który po nieudanym koncercie miał powiedzieć, że muzyka "unosiła się jak ołowiany sterowiec" - "lead Zeppelin"). Led Zeppelin był najbardziej wszechstronnym zespołem swoich czasów. Ich muzyka oscylowała między blues rockiem, hard rockiem, heavy metalem i (nawet) muzyką folk. 25 września 1980 roku zmarł John Bonham (w wyniku całonocnej alkoholowej libacji uduszony w czasie snu własnymi wymiocinami), w wyniku tego grupa rozwiązała się. Najbardziej znane piosenki Led Zeppelin to m.in: "Stairway to Heaven", "Whole Lotta Love", "Black Dog", "Good Times, Bad Times". Grupa wydała dziewięć płyt, w tym najbardziej znane: "Led Zeppelin I", "Led Zeppelin II", "Led Zeppelin III" i album bez tytułu, potocznie zwany "Led Zeppelin IV".

znani z

filmografia

sortuj wg:

pokaż:

moja aktywność:

muzyka
zwiń
1976 8,2
Pieśń pozostaje ta sama(1976)
The Song Remains the Same
archiwalne
rozwiń
  • Zespół rozpadł się po śmierci perkusisty Johna Bonhama w październiku 1980 roku.
  • Zespół zaczął występować we wrześniu 1968 roku pod nazwą The New Yardbirds.
  • W 1974 roku Led Zeppelin (razem z Grantem, grupą Pink Floyd i firmą Charisma) sfinansowali komedię filmową "Monty Python i Święty Graal".
  • Do tej pory na całym świecie albumy Led Zeppelin rozeszły się w ponad 200 milionowym nakładzie, co daje Zeppelinom pierwsze miejsce pod względem sprzedanych płyt wśród grup rockowych.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o