[{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":400,"rate":7.295,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":75,"rate":6.293333333333333,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":19,"rate":8,"desc":"ocen","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":5,"rate":6.2,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":3,"rate":7.666666666666667,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,3
400 ocen scenariuszy
Maciej Karpiński
Uczęszczał do II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie. W 1968 - 1974 studiował historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w 1969 tekstami satyrycznymi w programie pt. "Gościnny występ", wystawianym przez Teatr Satyryków STS. Był członkiem władz Klubu Krytyki Teatralnej SDP i Klubu Krytyki Filmowej (FIPRESCI). W 1980-81 organizował i reżyserował imprezy kulturalne dla NSZZ "Solidarność". W stanie wojennym działał w Prymasowskim Komitecie Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności. W 1989 - 94 był wiceprezesem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W 1991 został wykładowcą na wydziale scenariopisarstwa Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Był założycielem i prezesem Zarządu Gildii Polskich Scenarzystów Filmowych. Wyróżniony odznaką "Zasłużony Działacz Kultury".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 listopada 1950

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

W 1980 roku został uhonorowany odznaką "Zasłużony Działacz Kultury".
W 1974 roku ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim.
W 2005 roku został odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • Właśnie jestem po lekturze "Niedoskonałego odbicia filmu". Rzecz zakomita. Serdeczne dzieki Panie Macieju za tak owocną pracę. Zyczę wielu sukcesów w kolejnych projektach filmowych, tym bardziej, że jak widze skusiła Pana rola Wielkiego Producenta:). Powodzenia we wszystkim, początkujący filmowiec.

  • Dycha za Różyczkę :)