film

Kobieta samotna

1981
1h 32m
7,3 10 026
ocen
7,3 10 1 10026
7,2 16
ocen krytyków
Między niemłodą już listonoszką a byłym górnikiem rodzi się uczucie. Ich miłość zostaje wystawiona na ciężką próbę. Zobacz pełny opis
Kobieta samotna zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Irena jest listonoszką, która samotnie wychowuje synka. Mieszka w strasznych warunkach, za sąsiada ma pijaka, który chce ją wyrzucić z domu. W pracy też nie układa jej się najlepiej. Irena bardzo liczyła na spadek po ciotce, ale i tu jej się nie udaje. Spadek przejęła bowiem sąsiadka ciotki. Pewnego dnia w jej samotnym i nudnym życiu pojawia się mężczyzna, kaleki rencista. Rodzi się między nimi uczucie. Ale finał tej miłości jest tragiczny.

studio
Telewizja Polska / Zespół Filmowy "X"
tytuł oryg.
Kobieta samotna
inne tytuły
A Woman Alone USA
więcej
Film był kręcony we Wrocławiu (Polska).
W zbiorach Telewizji Polskiej zachowała się tzw. integralna wersja filmu, uzupełniona w stosunku do poprzednich emisji o kilka scen usuniętych wcześniej przez cenzurę. W ich trakcie na ekranie wyświetlane są angielskie napisy, ponieważ tylko anglojęzyczna kopia zawierała te sceny. Tak przemontowany film został premierowo zaprezentowany w TVP Polonia w kwietniu 1999 roku.
Bogusław Linda doznał urazu stawu biodrowego, ponieważ przez dwa miesiące chodził w bucie ortopedycznym na potrzeby roli Jacka.
Do "Kobiety samotnej" podszedłem ostrożnie. Coś mi mówiło, że za licznymi pochlebnymi opiniami, w których pesymizm filmu łączy się z kategorią prawdy, kryje się nic innego, jak tylko naturalizm. Ileż ludzi zdążył już on oszukać swoimi brutalnymi rekwizytami, bezwzględnym determinizmem i jednowymiarową wizją świata. Ale nad filmem Agnieszki Holland... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

ja tylko boję się rozmawiać z ludźmi" - nic dodać, nic ująć;). Bardzo dobry, straszny film; zazwyczaj nie oglądam go do końca bo okropnie mnie dołuje. Chwalibóg i Linda - genialni.

Postać Jacka to postać negatywna (inni widzą w nim jakieś cechy pozytywne ) egoista i
osoba myśląca tylko o sobie mimo że na początku filmu widz ulega złudzeniu (na krótko ) że
Jacek to inwalida o dobrym sercu.. sceny gdy przychodzi i kobieta informuje go że ma dla
niego niespodziankę ,kupiła telewizor .Jacek...

To co odgrywa tu Linda śmiało mogę nazwać mistrzostwem świata. Razem z Marią Chwalibóg (również świetna w tym filmie) stworzyli niezapomniany duet. Rola trudna, wymagająca i niejednoznaczna, ale zagrana kapitalnie.

Linda potrafi grac..

ocenił(a) film na 9

Jesli ktos uwaza,ze Boguslaw Linda jest aktorem grajacym tylko twardzieli w flmach sensacyjnych i nie majacym zbyt wiele do powiedzenia,to proponuje obejrzenie tego filmu,ktory te opinie na pewno zmieni.

Najlepsza rola ?

ocenił(a) film na 9

Film niezwykły pod wieloma względami. Min. ze względu na genialne aktorstwo. Tytułowa rola Pani Chwalibóg jest znakomita. Ale chciałbym skupić się przede wszystkim na roli Bogusława Lindy. Moim zdaniem jedna z najlepszych jego ról /choć nie jest to mój ulubiony aktor/ może najlepsza ? Myślę że kreacja oscarowa,...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones