film

Kobieta samotna

1981
1 godz. 32 min.
7,6 9 066
ocen
7,6 10 1 9066
9 046
chce zobaczyć
7,0 12
ocen krytyków
Między niemłodą już listonoszką a byłym górnikiem rodzi się uczucie. Ich miłość zostaje wystawiona na ciężką próbę. Więcej Mniej
Kobieta samotna zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Irena jest listonoszką, która samotnie wychowuje synka. Mieszka w strasznych warunkach, za sąsiada ma pijaka, który chce ją wyrzucić z domu. W pracy też nie układa jej się najlepiej. Irena bardzo liczyła na spadek po ciotce, ale i tu jej się nie udaje. Spadek przejęła bowiem sąsiadka ciotki. Pewnego dnia w jej samotnym i nudnym życiu pojawia się mężczyzna, kaleki rencista. Rodzi się między nimi uczucie. Ale finał tej miłości jest tragiczny.

studio
Telewizja Polska / Zespół Filmowy "X"
tytuł oryg.
Kobieta samotna
inne tytuły
A Woman Alone USA
Więcej...
Film był kręcony we Wrocławiu (Polska).
W zbiorach Telewizji Polskiej zachowała się tzw. integralna wersja filmu, uzupełniona w stosunku do poprzednich emisji o kilka scen usuniętych wcześniej przez cenzurę. W ich trakcie na ekranie wyświetlane są angielskie napisy, ponieważ tylko anglojęzyczna kopia zawierała te sceny. Tak przemontowany film został premierowo zaprezentowany w TVP Polonia w kwietniu 1999 roku.
Bogusław Linda doznał urazu stawu biodrowego, ponieważ przez dwa miesiące chodził w bucie ortopedycznym na potrzeby roli Jacka.
Do "Kobiety samotnej" podszedłem ostrożnie. Coś mi mówiło, że za licznymi pochlebnymi opiniami, w których pesymizm filmu łączy się z kategorią prawdy, kryje się nic innego, jak tylko naturalizm. Ileż ludzi zdążył już on oszukać swoimi brutalnymi rekwizytami, bezwzględnym determinizmem i jednowymiarową wizją świata. Ale nad filmem Agnieszki Holland... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych