Mackenzie Crook 

Paul Mackenzie Crook

7,9
8 226 ocen gry aktorskiej
Mackenzie Crook
Mackenzie Crook to jedna z najbardziej znanych twarzy brytyjskiej komedii. Urodził się 29 września 1971r. w Maidstone (Wielka Brytania), a jego pełne imię to Paul Mackenzie Crook.
Jego ojciec pracował dla British Airways, a  matka była kierowniczką szpitala.
Uczęszczał do gimnazjum w Dartford, gdzie wystawiał swoje pierwsze sztuki. Lato spędzał z wujkiem w Zimbabwe. Młody Mackenzie Crook wyrażał swoją kreatywność poprzez malarstwo. Skopiował nawet dzieło grupy prerafaelitów (stowarzyszenie artystyczne założone w Londynie w 1848 roku przez studentów The Royal Academy of Art) na tył swojej motocyklowej kurtki. W młodym wieku dołączył do lokalnego teatru młodzieżowego. W wieku 18 lat nie udało mu się zapewnić sobie miejsca w Art College, wtedy zaczął pisać szkice komedii. Jednak dyrektor teatru młodzieżowego wierzył w jego potencjał i stał się jego menedżerem, pomagąjąc Crookowi w zaczęciu kariery komika.
W 1996 roku zadebiutował w filmie "The Man Who Fell in Love with a Traffic Cone!" Dwa lata później pojawił się po raz pierwszy w telewizji jako komik na "11 godzinny pokaz". Sławę przyniosła mu postać Garetha Keenana, ekscentrycznego dziwaka ze śmieszną fryzurą w przebojowej komedii TV "Biuro", za tę rolę uzyskał nominację do nagrody British Comedy Award. W trylogii "Piratów" Mackenzie Crook pokazał najszerszą gamę emocji - bezproblemowe przejście z głęboko filozoficznej zadumy do groteskowego podniecenia z komicznie przesadnym strachem. W 2004 roku pojawił się jako Billy Crook Bibbit przeciwnik Christiana Slatera w inscenizacji teatralnej "Lotu nad kukułczym gniazdem". W tym samym czasie Crook pisał skrypt dla własnego projektu.
Wraz z żoną Lindsay, ma syna i córkę. Zamieszkali w starym domu w stylu art deco w Muswell Hill w północnym Londynie (Wielka Brytania). Dom ten był kiedyś własnością Petera Sellersa. Lubi ogrodnictwo i koncentruje się na zachowaniu ekologicznego sposobu życia.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 września 1971

miejsce urodzenia: Maidstone, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 175 cm

żona Lindsay (od 2001), 2 dzieci: syn Jude Michael (ur. 17.01.2003) i córka Scout Elizabeth (ur. 24.12.2007)
Wystąpił w następujących reklamach;
- 2006 r. - słodycze firmy M&M's; kanał telewizyjny Filmfour.
Ma dwie siostry, m.in. Zoe.
Ukończył Wilmington Grammar School for Boys w Wilmington (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych