Magdalena Cielecka

7,4
23 413 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Magdalena Cielecka

Cielecka, Janda, Stuhr, Ostaszewska, czy z Hollywoodu ekipa Marvela... są za słabi, żeby wypowiadać się publicznie na tematy w których są zawodowcami. Może jednak to świadczy o tym, że nie do końca są zawodowcami.

sontagwoj

Każdy ma prawo mieć swoje poglądy i wyrażać je publicznie. Dotyczy to też gorszego sortu.

speedy179

Po co ta zaczepka z "gorszym sortem"? Mi PIS też nie leży, nie głosowałem na nich i w przyszłych wyborach też nie będę, ale skoro chcieliśmy demokracji, zostali wybrani przez większość Polaków, którzy oddali głos to teraz mają 4 lata, żeby pokazać co potrafią, a Pani Cielecka wykorzystując sławę wynikającą z aktorstwa używa do politycznej agitacji. Pokazuje tym brak klasy.

sontagwoj

No właśnie, jest demokracja, ma prawo wyrażać swoje poglady, a że jeest osoba znana tym większy odzew jak widać, no jak ona śmie się odzywać :)

piciu6

Nie rozumiesz mnie. Mam poglądy prawicowe, ale mimo to irytuje mnie postawa Cejrowskiego, który wypowiada się publicznie na tematy polityczne i etyczne będąc specjalistą od podróży. Pani Cielecka uczyła się aktorstwa, to niech wypowiada się publicznie na tematy związane z kinematografią i teatrem. I Cejrowski i Cielecka mają prawo się wypowiadać, bo żyjemy w wolnym kraju. I Cejrowskiemu i Cieleckiej brakuje brakuje klasy, bo z tego "prawa" korzystają.

sontagwoj

Słucham? Czyli aktorzy mogą się wypowiadać publicznie na tematy związane tylko z kinematografią?

" I Cejrowskiemu i Cieleckiej brakuje brakuje klasy, bo z tego "prawa" korzystają."

Czyli w twoim mniemaniu powinni z niego nie korzystać?

Toodles

Mają prawo z tego korzystać, ale nie powinni. Tak - takie jest moje zdanie. Niech na tematy wypowiadają się specjaliści. Oczywiście ja chętnie posłucham jakie zdanie ma Ian McKellen, bo przecież Gandalf jest taki mądry i w ogóle, ale niekoniecznie jednak musi być specjalistą od np. globalnego ocieplenia. Swoją drogą nie słyszałem, żeby McKellen mieszał sie w jakieś polityczne spory i chyba jednak należy do tych z klasą.
EDIT: oczywiście chodzi mi o publiczne wypowiedzi gwiazd, bo to, że dyskutuje się w swoim środowisku na wszystkie tematy to jest naturalne.

sontagwoj

brakiem klasy by się wykazali operując językiem prymitywnym i atakując personalnie, co się raczej nie zdarzyło, nie trzeba od razu widzieć w aktorach autorytety moralne, ale święte ich prawo się wypowiedzieć, poza tym mówimy o standardowych reakcjach na sprawy dość oczywiste dla ludzi z pewnym intelektualnym bagażem( szkoła, studia, życie) a nie o analizach wpływu deszczów monsunowych na globalne ocieplenie. Każdy ma jakąś orientację polityczną, nawet dość radykalny prawicowiec Eastwood darzony jednak powszechnym szacunkiem :)

piciu6

Drogie Panie zarzekają się o braku demokracji w Polsce dlatego, że właśnie nie mają wystarczającej wiedzy, żeby wiedzieć, że nasza demokracja jest niezachwiana (choć wiadomo niedoskonała, ale nigdy taka nie będzie) od ponad 25 lat. W zeszłym roku 6 miesięcy spędziłem na północy Iraku w Kurdystanie (i tak jeden z najbardziej wolnościowych terenów na Bliskim Wschodzie) i rozmawiałem też z Chińczykiem o tym jak u nich wygląda wolność. W tamtych krajach używanie swojego autorytetu do wykrzyczenia jakiś niesprawiedliwości jest racjonalne, a nie w Polsce w której były demokratyczne wybory i za dwa lata naród będzie mógł inaczej wybrać. Gdyby miały odpowiednią wiedzę to wiedziałaby, ze to ich zachowanie jest przeszkodą w demokracji (nawoływanie do obalenia rządu przed kolejnymi wyborami, gdy obiektywnie społeczeństwu żadna szkoda się nie dzieje). Przez takie właśnie osoby jest te nieustanne nakręcanie Polaków (bez względu na to jaka partia rządzi), że jesteśmy wyjątkowymi specjalistami od notorycznego stania na krawędzi, bardzo mnie to denerwuje, bo chciałbym żyć w spokojnym kraju.
No nic. Mają prawo wypowiadania się (jak to w demokratycznym kraju) i nikt im tego nie zabroni. Eastwooda szanuje za znakomite filmy, a nie jego poglądy (mimo, że mam prawie takie same). Prawo mają, ale moim zdaniem klasa i pokora nakazują co innego (z czego korzysta masa znakomitych aktorów o których poglądach nie słyszymy).

sontagwoj

trzeba było od razu, że są be, bo mają odmienne poglądy.

piciu6

Napisałem przecież, że Eastwood ma takie same poglądy jak ja, ale to nie dlatego go szanuje, tylko za jego filmy. A druga strona medalu jest taka, że irytuje mnie jak przy obojętnie jakiej władzy jesteśmy to i tak zawsze pół narodu krzyczy, że jest koniec świata.

Toodles

Tak, te pajace lepiej żeby milczały niż mówiły te polityczne bzdety. Aktorzy z nich żadni, politycy z nich żadni, ludzie z nich tez żadni. Celebryci won.

sontagwoj

"Mam poglądy prawicowe" to wystarczy

katarzyna_czyzyk

Lemingowi wystarczą. Myślæcy na podstawie jednego zdania nie oceniają. Ale lemingi tak majæ

katarzyna_czyzyk

Kasia wstawaj popuscilas. Dobrze wiedzieć jak wyglada wasza „tolerancja” XD. Banda hipokrytów.

sontagwoj

No mi tez pis nie lezy ale faktycznie masz racje . Na demokracje nie mozna sie obrazac . Tym bardziej ze choc nie jest to ustroj idealny to jak dotychczas nikt nie wymyslil nic lepszego . Ja czekam momentu az przez pis stanieny sie drugą Grecją i bedziemy emigrowac za chlebem jak jeden mąż .

maciekb80

Nie wiem skąd Ci się wzięło, że przez PIS mamy stać się drugą Grecją:P Pewnie przez 500+, ale roczny koszt tego programu to mniej (17,2mld zł) niż przy PO znikło w trakcie przerzucania pieniędzy OFE do ZUS (przerzucono 150mld, a znikło 19mld...). Gorzej, że Polska nie jest w stanie udźwignąć systemu emerytalnego, który budujemy od 30 lat - zwykły dług publiczny mamy przeciętny (nawet raczej niski względem innych państw), ale ukryty (właśnie m.in. emerytury) kolosalny i bijemy na łeb na szyję inne kraje. Żeby państwo było realnie w stanie udźwignąć koszt tego systemu, to by trzeba wiek emerytalny chyba do 120 roku życia podwyższyć:P. Tak realnie trzeba na to patrzeć że ludzie pewnie poniżej 35 roku życia będą musieli zrzec się emerytury i ogarnąć ją inaczej. A poza tym to Polska stoi coraz lepiej - mamy znakomitych przedsiębiorców i młodzi Polacy zakładają firmy 4 razy częściej niż młodzi Niemcy, Polska ma być jednym z najważniejszych (chyba najważniejszym, ale nie chcę ściemniać) europejskim gospodarczym partnerem chińskim (szlak jedwabny - a Chiny to druga gospodarka świata, pewnie za jakiś czas pierwsza), no i ogromne złoża gazu łupkowego tylko czekają na wynalezienie odpowiedniej technologii wydobycia tego gazu (choćby Izrael czy USA zajęło się wydobyciem to i tak zdecydowana większość pieniędzy zostaje u nas). A władza sie zmienia z PISu na PO, z PO na PIS, ludzie psioczą na jednych i na drugich, ale generalnie ludzie chyba nie mają świadomości o zaletach i sile naszej gospodarki (jak i nie zdają sobie sprawy z powagi ukrytego zadłużenia).

sontagwoj

500 + to dopiero wierzcholek gory . Dodaj do tego obnizenie wieku emetytalnego ( a co za tym idzie mniej osob zaczyna pracowac a wiecej osob pobierac emerytury) do tego obrona terytorialna itd . Wiedz ze te pieniadze są dawane na kredyt a kto je bedzie splacal to juz mozna przewidziec .

maciekb80

500+ i obrona terytorialna to praktycznie żaden problem, z resztą to jest malutka część budżetu (łącznie niecałe 6% budżetu) - moim zdaniem jak na rządowe pieniądze (które nigdy nie będą wydane w sposób doskonały) są wydane całkiem sensownie. Emerytury to jest spory problem.

sontagwoj

Oj tu się mylisz PISiorze

katarzyna_czyzyk

Wybrali ale kolejny raz wygrać nie muszą przecież ona i tak nie zmieni sceny politycznej ale to ciebie boli iż ludzie się przebudzą.

katarzyna_czyzyk

W ostateczności wolę już PIS od narodowców choć w sumie to jedno i to samo. Wrogiem prawicy jest demokracja nie mylić z wyborami demokratycznymi Hitler tez tak doszedł do władzy.

katarzyna_czyzyk

Czytasz czasem coś. Oglædasz rozmowy komentatorów politycznych? PiS i Narodowcy to to samo. Nieznajomość rzeczy zupełnie nie mąci jasności sądu. I nie chodzi tu o polityke czy sympatię polityczne, tylko o zwykłą głupotę, zacietrzewienie i brak wiedzy

katarzyna_czyzyk

O, jaka ,,merytoryczna" wypowiedź

speedy179

Wyrażanie swoich poglądów a sianie nienawiści to co innego... Każdy wie że wyżej wymieniona paczka to banda sprzedajnych krów, którzy za parę groszy wspierają antypolskie ugrupowania. Osobiście z doświadczenia nie znam żadnego normalnego leminga, wszyscy mają coś z głową i są potwornie nienawistni. Widać, że to dotyczy również Ciebie, skoro już wyjeżdżasz z jakimś sortem Speedy179...

Galaktyka

Napisałem w tym wątku raptem 2 grzeczne zdania i dowiedziałem się że jestem nienawistny i mam coś z głową.
Typowe dla zwolenników dobrej zmiany jest rzucanie pod adresem swoich przeciwników na lewo i prawo różnego rodzaju inwektyw i rzucanie błotkiem (a nuż się coś przyklei). Każdy komu dobra zmiana się nie podoba jest na pewno zwolennikiem PO i lemingiem (notabene nie wiem co to za stwór).
Ciekawym tych antypolskich ugrupowań w których można zarobić parę groszy. Jako że pecunia non olet podaj mi proszę jakieś namiary na te tajemne grupy. Jak coś dorobię 10 % twoje.
W sumie wyznaję zasadę że nie warto dyskutować z idiotą bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem ale robię czasem odstępstwa.
Ponieważ obca mi nienawiść i kocham wszystkich ludzi także i Ciebie serdecznie pozdrawiam

speedy179

1. Ekhem bardzo w tym wątku grzeczna była zaczepka z gorszym sortem.
2. Tak, jestem zwolenniczką dobrej zmiany, chociaż umiem wytknąć też ich błędy. I to raczej odwrotnie - wy ich zagorzali przeciwnicy najpierw sami prowokujecie i mieszacie z błotem, a potem oskarżacie nas, jak ktoś złapie nerwa i przysoli wam trochę do rozumu.
3. Lemingi dla trochę niezorientowanych to wyborcy Platformy Obywatelskiej, teraz też pewnie pseudo.Nowocześni.
4. Namiary na takie grupy nie mam bo się w takowym towarzystwie nie obracam, ale każdy, kto nie czyta wyłącznie Lisweeka i Wyborczej wie, że oni tam za darmo mord nie drą, chyba, że są aż takimi fanatykami. Na marginesie, widziałam na wakacjach w Wawie nędzną grupkę takich KODowców bądź teraz Obywateli RP (raczej Niemiec) i jedyne, co sobą reprezentowali to głupotę i nienawiść. I za twoje 10% PODZIĘKUJE.
5. I dziękuje za nazwanie mnie idiotka, właśnie tak wygląda ta Twoja miłość i brak nienawiści. Nie pozdrawiam i miłego święta sześciu króli.

Galaktyka

Zgodnie ze swoja zasadą miałem nie robić wyjątku ale zrobię jeszcze raz przytaczając słowa poety Tuwima:

"Próżnoś repliki się spodziewał.
Nie dam ci prztyczka ani klapsa,
nie powiem nawet pies cię…,
bo to mezalians byłby dla psa".

I mimo wszystko pozdrawiam serdecznie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Galaktyka

Zabolało, oj zabolało.

speedy179

Tak mi przykro że aż wcale. The winner take them all, stupid bitch.

Galaktyka

Tak słabiutko? Tak mało jadziku?
Oj zawiodłem się.

speedy179

Jadem plujesz Ty i nie zwalaj tego na mnie. Rżniesz głupa i myślisz jeszcze że kogoś obchodzą twoje wypociny. Współczuję twojej kobiecie, której pewnie nie zawahasz się nawet uderzyć, Bo Twoje słowa świadczą właśnie o tym, jak do kobiet się odnosisz.

Galaktyka

Już troszkę lepiej ale czekam na więcej.
Najbardziej ciekaw jestem informacji o osobie.
Zawsze to fajnie dowiedzieć się czegoś nowego.

speedy179

Nie będzie bo żegnam. Nie będę się zniżała do takiego poziomu. Więc zacytuję, chociaż niedokładnie, mojego kolegę, miałam niedokładnie, żeby się nie zniżać do PEWNEGO poziomu: 'głupiemu lepiej ustąpić' i tyle w temacie, pisz sobie już co tam chcesz, nawet nie odpowiem na kolejne plucie w twarz.

Galaktyka

No w końcu coś mądrego.
By, by.


sontagwoj


https://www.youtube.com/watch?v=-P78-K7pUn4

AutorAutor

Ładnie wygląda, spiewa słabo. O co chodziło?

basiaz1970

O zmianę toru dyskusji.

sontagwoj

Idąc twoim tokiem myślenia, również nie powinieneś tej sytuacji komentować, bo jesteś, nie wiem, na ten przykład ogrodnikiem.. Bzdury szerzysz! A Pani Magda Cielecka, jest nie tylko dobrą aktorką, piękną kobietą, jest do tego mądrym czlowiekiem i mam nadzieję, że ludzie będą brali z niej przykład! Brawo Pani Magdo! ❤️

natasza_szczecin

Pewnie zbędny ten komentarz, dawno go pisałem. Trochę jednak denerwuje mnie jak aktorzy, czy sportowcy mieszają się do polityki. Aktor jest od grania, a sportowiec od sportu. Wykorzystują sławę do mieszania się w politykę, mimo że zdobyli ją w zupełnie innej dziedzinie i w tamtej, a nie żadnej innej dziedzinie są autorytetami.

sontagwoj

Kończ waść wstydu oszczędź, chrzanisz niemiłosiernie

sontagwoj

Wiem , że to stary komentarz ale piszesz takie bzdury, że muszę skomentować. To co robi piłkarz, aktor czy prezenter telewizyjny mnie nie dotyka, mogę go lubić lub nie i nie wpływa to na moje życie. Ponadto jest opłacany przez firmy ode mnie nie zależne.
Polityk natomiast jest moim podwładnym, ponieważ ja jako suweren jestem jego przełożonym. Wiec każdy Polak czy to ogrodnik, aktor, czy sędzia sądu najwyższego ma prawo krytykować polityków. Ponadto decyzje polityków wpływają na moje życie, na mój stan majątkowy, na moją wolność więc każdy, podkreślam KAŻDY obywatel ma nie tylko prawo ale i obowiązek zabierać głos w sprawie polityki, a nie garstka pajaców z ul. Wiejskiej w Warszawie.

Piotr_Glogowski

Oczywiście że każdy ma prawo mówić co chce. Żyjemy od 30 lat (niezależnie od partii rządzącej) w wolnym kraju, więc można swobodnie głosić tezy, że żyjemy w zniewolonym kraju i inne głupoty, ale po co? Kiedyś znajomy obsługiwał pewien bardzo wystawny bankiet ("bardzo" to wyjątkowo delikatne określenie). Była tam właśnie Holland i wielu jej podobnych. Generalnie głównym celem tego bankietu, rozdania nagród, czy jak to nazwać, była walka z rządem i skandowanie "KON-STY-TU-CJA!" Cytując kolegę: "wcinają ten kawior i mówią jak im źle i ciężko i jak bardzo nie mają wolności" i te szczere zniesmaczenie i niezrozumienie na twarzy znajomego bezcenne:P. Żeby była jasność: nie mam najmniejszej chęci w jakikolwiek sposób popierać obecnej władzy, nie głosowałem na nich i głosować na nich nie będę, ale chlapanie ciaprokiem na prawo i lewo o tym jak bardzo jesteśmy zniewoleni jest po prostu żenujące i żałosne. Przypuszczam, że w kwestii aktorstwa czy teatru Pani Cielecka ma więcej ciekawego do powiedzenia, niestety publicznie woli mówić o rzeczach w których nie ma zupełnie nic ciekawego do powiedzenia. Czy ma do tego prawo? Oczywiście.

sontagwoj

Ja też mam w lodówce spory słoik kawioru, czy dlatego nie mam prawa narzekać na władzę?
" Pani Cielecka ma więcej ciekawego do powiedzenia, niestety publicznie woli mówić o rzeczach w których nie ma zupełnie nic ciekawego do powiedzenia" - pawłowicz, piotrowicz, schetyna, sasin, suski, kidawa itd itd też nie mają nic ciekawego do powiedzenia.

Piotr_Glogowski

No i sam widzisz. Pani Cielecka za wszelką cenę chciała dołączyć do tej ekipy.

sontagwoj

Właściwie to odeszliśmy od tematu.
Mój komentarz dotyczył stwierdzenia " Trochę jednak denerwuje mnie jak aktorzy, czy sportowcy mieszają się do polityki. Aktor jest od grania, a sportowiec od sportu." - jak pisałem, każdy obywatel ma prawo wypowiadać się na temat polityki i nie ma znaczenia czy mówi z sensem, albo czy zgodnie z twoimi poglądami. Nie ma też znaczenia czy jest aktorem, budowlańcem, inżynierem, sędzią, prokuratorem czy menelem.

sontagwoj

Wow, masz dar. Takiego wylewu foliarzy dawno nie widziałam. Zawodowi wykrywacze spisków, Internetowi spece z doktoratem z Googla, nawet na Filmwebie, kur*a...

użytkownik usunięty
sontagwoj

Doceniam ją i bardzo lubię jako aktorkę. Nie zgadzamz wieloma jej poglądami, ale ją szanuję. Jest o wiele lepszą aktorką od przereklamowanej Ostaszewskiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones