Magdalena Cielecka

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/354/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":17010,"rate":7.523985890652558,"desc":"ocen"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/354/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":324,"rate":7.364197530864198,"desc":"oceny"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/354/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":255,"rate":7.588235294117647,"desc":"ocen"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/354/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":9,"rate":6.777777777777778,"desc":"ocen"}}]
7,5
17 010 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Magdalena Cielecka
 • w wywiadzie dla Lisweeka raczyła pani powiedzieć że w tramwaju czuła się pani jak żydowskie dziecko pod okupacją niemiecką. Jako historyk przytoczyć parę faktów historycznych.
  1. Żydzi nie mogli korzystać z środków transportu publicznego z innymi ludźmi, były specjalne wagony doczepne tylko dla Żydów.
  2. W styczniu 1940 rozporządzeniem gubernatora GG L. Fischera zamknięto wszystkie synagogi.
  3. W lipcu 1940 zakazano ludziom pochodzenia żydowskiego wstępu do parków miejskich, siadania na ławkach itp.
  4. Wielu Polaków protestowało przeciwko nieludzkiemu traktowaniu Żydów, między innymi Front Odrodzenia Polski (katolicka organizacja społeczna założona przez min. Zofię Kossak- Szczucką. )
  Jak pani może porównywać krzywe spojrzenie jakiegoś współpasażera do cierpienia wielu milionów Żydów pod niemiecką okupacją, czy ktoś zamyka panią w getcie, czy każe nosić pani opaski, czy ktoś zamyka panią w obozie, czy ktoś zamordował pani całą rodzinę? Proszę naprawdę ważyć słowa bo nie ma co porównywać obydwu epok.

 • maciekd_filmweb Cicho siedz lepszy sorcie

 • giovanni50 użytkownik maciekd to znany filmwebowy faszysta i szkoda na niego strzępić ryja.

 • Nnorm Dzięki za info

 • Nnorm Faszysta? Proszę dowody na moie rzekome faszystowskie poglądy

 • maciekd_filmweb Jak widzisz, niektórzy Polacy mają już tak zryte makówki tresurą, że uważają każdą wypowiedź na temat Żydów za niestosowną i będą szczekać i jak pieski. Nawet jeśli - jak Twoja wypowiedź - będzie całkowicie neutralna.

 • Nnorm Użytkowniku Nnorm nie wiedziałem że masz ryja. A Pani Cielecka ma męża Żyda urodzonego w Szwecji i stwierdziła, że jej mężem może być przedstawiciel każdej narodowości .. Cytuję "To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak – wyznała Cielecka."Jak wyjaśnia kryteria wyboru? Przede wszystkim chciała, by potencjalny partner nie patrzył na nią przez pryzmat tego, że jest aktorką, by nie wiedział kim jest.
  Zaiste ciekawa argumentacja ze potencjalny partner nie wie jaki zawód ona wykonuje... Tak jak kiedyś oglądałem filmy z jej udziałem tak teraz unikam ich tak jak filmy z młodszym Szturem...

 • Boruta_filmweb Nie ma i nie miaka męża... zmień źródło informacji, wstyd!

 • giovanni50 zapraszam do mojego świata

 • giovanni50 ło matko

 • maciekd_filmweb Na filmwebie są dyskusje o filmach. O polityce można rozmawiać gdzie indziej.

 • kruczek_k Najlepiej przy wódce ze stryjecznym bratem męża ciotki .

 • użytkownik usunięty

  maciekd_filmweb Usuń konto.

 • maciekd_filmweb zazenowal mnie ten wywiad, jacek poniedzialek, maciej stuhr i ostaszewska nastepni...

 • maciekd_filmweb Czytałem ten wywiad, brak słów no ale co zrobić przecież mamy wolność słowa , tyle sobie moga poskakac i pomarzyć o przyspieszonych wyborach :) No ale oni i tak beda krzyczec , ze nie ma demokracji ble ble, a dziś jakże tolerancyjna Szwecja ubogaca się kulturowo w Sztokholmie.

 • maciekd_filmweb https://www.youtube.com/watch?v=-P78-K7pUn4

 • maciekd_filmweb !udaizd jazrpeipS

 • maciekd_filmweb Im cisniejszy umysł, tym większy problem..

 • maciekd_filmweb Bardzo mądry wpis. Co prawda ja unikam tu kiedy tylko mogę wielkich polemik o kwestiach okołofilmowych, ale też trudno czasem skupić się na sztuce aktorskiej, gdy dana osoba wykorzystując swoją popularność uzyskaną własnie dzięki byciu artystą, mówi rzeczy głupie, wstrętne. Takie też wypowiedziała M. Cielecka. Niestety, licznym dośc celebrytom i artystom dziwnie łatwo przychodzi używac skrajnej retoryki, porównań, po których użyciu nie pozostaje już właściwie nic, bo skoro porównuje się Polske do państwa nazistowskiego, to już właściwie wgniecono ją w ziemię, użyto określeń najradykalniejszych - co można więcej powiedzieć? Wtedy rzeczywiste zagrożenie, jeśli sie pojawi, np. porównywalne z komunizmem lub faszyzmem - zostanie przeoczone, gdyż ludzie zobojętnieja na inflację porównań, ocen, hiperboli. Akotrzy, pisarze, ludzie teatru i filmu - opanujcie się, ważcie słowa!

 • Wydmin Nie widzę powodu unikania tego. Aktor też człowiek i ma swoje słabości, np. K.Janda lamentuje, że obecny rząd dziesięciokrotnie obciął państwowe dofinansowanie do jej prywatnego teatru z 1,5 mln do 150 tys. - jak gdyby rząd miał obowiązek dawać jakąkolwiek forsę na czyjś biznes, np. piekarzowi, hydraulikowi, prawnikowi, czy producentowi rurek z kremem.
  A omawiana aktorka w ten sposób daje do ręki argument Przemysłowi Holokaustu, wg którego Żydzi to wieczni męczennicy i należy im się uprzywilejowane traktowanie, niczym małego dziecka, nawet jeśli to "dziecko" ma już 70 lat.

 • JackHolborn Cytuję sam siebie: "unikam, kiedy tylko mogę". Kiedy nie mogę, nie unikam.

 • Wydmin I słusznie. Dodam jeszcze, że co istotne, opluwa dojrzała kobieta, Polka, artystka, więc w domyśle - niegłupia. Jeszcze lepiej, gdy przed ogólnoświatową sceną polskojęzyczni prezydenci z Warszawy przepraszają, jeden po drugim, za polskie zbrodnie na biednym narodzie żydowskim. Nic dziwnego, że potem nikt Polaków i tego państwa nie traktuje poważnie. Potwierdziła, że wszyscy artyści to prostytutki. Widzi, że obecnie komfort życia zapewnia celebrycie kopanie w Polskę przy jednoczesnym lizaniu d.p Żydostwu, więc to robi.

 • maciekd_filmweb A gdyby powiedziała, że czuję się jak kupa to by przyszła gastrolożka i by powiedziała, że kupa nie ma uczuć. Nie bierzemy wszystkiego zbyt dosłownie, ok?