[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":259,"rate":7.135135135135135,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":16,"rate":6,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,1
259 ocen gry aktorskiej
Maja Pankiewicz
Maja Pankiewicz urodziła się 22 maja 1993 roku w Krakowie. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej  im. Leona Schillera w Łodzi. Studia ukończyła w 2017 roku.

Wielokrotnie występowała na deskach Teatru Ludowego w Krakowie. Można ją zobaczyć w takich sztukach jak ,"Sekretne życie Friedmanów" i w głównych rolach w "Zmowie Milczenia" i "Pannie Julii". 

Na małym ekranie wystąpiła w takich serialach jak "Szóstka" produkcji TVN, "M jak Miłość" czy "Ojciec Mateusz". Jej pełnometrażowym debiutem aktorskim był występ w filmie "Eastern" wyreżyserowanym przez Piotra Adamskiego. Na 38. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" otrzymała za tę rolę Jantara w kategorii "odkrycie aktorskie".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 maja 1993

miejsce urodzenia: Kraków, Polska

wzrost: 169 cm

W 2017 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych