Mamoru Oshii 

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":273,"rate":8.219780219780219,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":58,"rate":7.603448275862069,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":4,"rate":9,"desc":"oceny","profession":"materiałów do scenariusza"}}]
8,2
273 oceny pracy reżysera
Mamoru Oshii

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 sierpnia 1951

miejsce urodzenia: Tokio, Japonia

Psy rasy Basset Hound są znakiem rozpoznawczym Oshiiego. Praktycznie w każdym swoim filmie musi się pojawić ten pies. Widać to zwłaszcza w "GitS: Innocence' - basset, suczka do tego i wabi się Gabriel.
Jest jednym z założycieli japońskiego studia animacyjnego Studio Ghibli.
Uczęszczał do chrześcijańskiego seminarium. Jednak porzucił religię z powodów o których nigdy nie chciał rozmawiać publicznie. Mimo to w swoich produkcjach często odwołuje się do Biblii. Istnieją spekulacje, że jego film "Tenshi no Tamago" zawiera alegorię utraty jego wiary.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych