Marek WłodarczykI

Marek Roman Włodarczyk

7,1
2 887 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marek Włodarczyk

W Niemczech nie wychodzi sprzed kamery. Nakręcił tam ponad sto filmów, zanim po 23. latach nieobecności w Polsce zagrał postać komisarza Adama Zawady w serialu "Kryminalni" [2004]. Nie jest to amerykańskie kino akcji z wymuszonymi i przesadzonymi pościgami. Realizatorzy chcieli jak najbardziej oddać realia pracy polskiej policji. Każdy odcinek to osobna zagadka do rozwiązania. Oczywiście często finał zaskakuje i sprawcą okazuje się ten, kogo wcześniej zupełnie nie podejrzewaliśmy. Zagrał tam komisarza, który uwielbia rozwiązywanie takich zagadek. Jak już znajdzie trop, to nie popuści.


Urodzony 6 czerwca 1954 roku w Łodzi. Już jako kilkuletnie dziecko łodzianin oglądał filmy przez dziurę w ścianie do sali projekcyjnej, która sąsiadowała z mieszkaniem rodziców. W latach 70. studiował na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, która w rzeczywistości komunistycznej była azylem, w którym mogliśmy pozwalać sobie na wszystko. Spędził na uczelni całe dnie, była jego drugim, a może nawet pierwszym domem. Dostanie się na studia za pierwszym podejściem do dzisiaj uważa za jeden z większych swoich sukcesów. Wspomina chętnie dzień, kiedy przeczytał listę przyjętych. Pamięta, jak wybiegłem ze szkoły, wdrapał się na szczyt drzewa stojącego naprzeciw wejścia i krzyczałem, że się dostałem. Później próbował jeszcze parę razy wdrapać się na to samo drzewo, ale już nigdy mu się nie udało. Był wtedy młodym gniewnym, jeździł na harleyu, a jego idolem był Marlon Brando. W 1977 roku ukończył łódzką filmówkę. Pojawił się w serialu TV "Daleko od szosy" [1976], w filmie Henryka Kluby "Sowizdrzał Świętokrzyski" [1978] oraz w dwóch filmach Waldemara Podgórskiego; jako Antek w "Wesela nie będzie" [1978] i "Karabiny" [1981]. Grał w Teatrze Śląskim w Katowicach i Teatrze Jaracza w Łodzi. We wrześniu 1981 r. wyjechał do Berlina. Dwa lata później zadebiutował w tamtejszym teatrze. Przez dziesięć lat występował w Berlinie, Hamburgu i Monachium. W 1991 r. dostał pierwszą propozycję filmową i od tej pory nie może rozstać się z planem filmowym. Ma na koncie około stu ról, głównie w produkcjach telewizyjnych. W Berlinie i Salzburgu uczy młodzież sztuki aktorskiej. Mieszka z rodziną w Hamburgu. Przynajmniej dwa razy do roku przyjeżdża do Łodzi, gdzie odwiedza matkę i siostrę.

elster2

Cytat: Urodzony 6 czerwca 1954 roku w Łodzi. Już jako kilkuletnie dziecko łodzianin oglądał filmy przez dziurę w ścianie do sali projekcyjnej, która sąsiadowała z mieszkaniem rodziców.

To ciekawe. Mam na ten temat inna teorie, a raczej dowod.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones