Marilyn Manson 

Brian Hugh Warner

7,8
446 ocen gry aktorskiej
Marilyn Manson
Marilyn Manson to naprawdę Brian Warner, pseudonim został stworzony w celu ukazania dwóch ciemnych stron ludzkiej natury (Marilyn od Monroe, Manson od Charlesa). W co trudno uwierzyć przez pewien czas uczęszczał on do katolickiej szkoły. W wieku 19 lat został dziennikarzem muzycznego czasopisma na Florydzie. W 1989 założył zespół "Marilyn Manson and the Spooky Kids", który z czasem zmienił nazwę na "Marilyn Manson". Współpracował z Trentem Reznorem - tworcą Nine Inch Nails. Sławę przyniósł mu nagrany w 1995 r. cover piosenki "Sweet Dreams" zespołu Eurythmics.1996 to rok wydania albumu "Antichrist Superstar" - do tej pory najbardziej przełomowej płyty w jego karierze, w 1998 r. wydał "Mechanical Animals", a w 2000 r. "Holy Wood". Ciągle towarzyszy mu atmosfera skandalu, przeciwko jego koncertom protestują organizacje chrześcijańskie, wielokrotnie wytaczano mu procesy o niszczenie Biblii, flagi czy też obnażanie się publicznie. Jego kariera filmowa jako kompozytora nie jest raczej obszerna. W "Private Parts" wykorzystano "Sweet Dreams", w "Natural Born Killers" fragment utworu "Cyclops", do "Lost Highway" napisał specjalnie utwór "Apple Of Sodom", a do "Spawn" piosenkę "Long Hard Road Out Of Hell". W "Matrix" użyto "Rock is Dead", w "Blair Witch Project 2" wykorzystano "Disposable Teens", do "Not Another Teen Movie" nagrał cover utworu Soft Cell "Tainted Love", a do "Queen Of The Damned" razem z Jonathanem Davisem nagrali "Redeemer". Manson tworzył też dżwięki do "Resident Evil".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 stycznia 1969

miejsce urodzenia: Canton, Ohio, USA

wzrost: 185 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Dita Von Teese (03.12.2005 - 29.12.2007, rozwód); 2. Lindsay Usich (od 2020)
Kolekcjonuje medyczne protezy (rąk, nóg, oczu itp.).
Był zaręczony z Rose McGowan (1998-2001).
David Lynch miał w planie obsadzić go w jednej z ról w filmie "Mulholland Drive", jednak ostatecznie do tego nie doszło.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Weźmy sobie tekst „Cake and sodomy”. Kawałek ma dwadzieścia lat, równiutko. Opis stanu umysłu amerykańskiego wieśniaka z Pasa Biblijnego. Białego śmiecia, który zaspokaja potrzeby religijne poprzez opłacanie teleewangelistów, a seksualne gwałtem. Albo tytuł takiego kawałka jak „Get Your Gunn”. Po polsku to by było „Weź...

więcej

Dla mnie Manson jest po prostu geniuszem. Lata fascynacji mam już za sobą, teraz pozostał szacunek. Niesamowicie inteligentny człowiek, prowokator, manipulator, showman, tworzący bardzo ciekawą muzykę. Jedni go uwielbiają, inni nienawidzą, a on ma to wszystko w dupie.
Tak na marginesie, uwielbiam dyskusje na jego...

ostatnia płyta,na której widac bluesowe zagrywki,zero kontrowersji,z czym był kojarzony dotąd,myślenie o dzieciach i nawet informacja,że rzucił wreszcie twarde narkotyki,kiedyś nie do pomyślenia !!! myślicie że naprawdę dojrzał,czy też próbuje w ten sposób,znowu zwrócić na siebie uwagę ja obstawiam że naprawdę się...

... chociaż na co dzień jestem cichą, spokojną, pracownicą banku :-) KOCHAM GO. Zaczęło się w 1999 roku i trwa do dzisiaj. Uwielbiam Jego muzykę, uwielbiam Go jako człowieka, po prostu ideał.

wszystkiego najlepszego Brian ! Sto lat !