Najlepsze filmy z Marilyn Monroe

Chciałabym obejżeć jakiś film z Marilyn. Co polecacie? Który wg was jest najlepszy?

 • Hmm no trudno wybrać najlepszy :). Ale mi się najbardziej podobała Niagara ale może być problem z dostaniem tego filmu ;). Najbardziej znanym jej filmem jest Pół żartem Pół serio! I wiele, wiele innych , Marilyn najlepiej wypadała w komediach więc polecam Ci jeszcze Mężczyźni Wolą Blondynki.
  Pozdrawiam!

 • użytkownik usunięty

  Najlepiej obejrzyj wszystkie, bo wszystkie są świetne ;) Jeśli zaś pytasz się o jej najlepsze role, to proponuję zobaczyć "Przystanek autobusowy", "Pół żartem, pół serio", "Książę i aktoreczka", "Proszę nie pukać" oraz "Skłóceni z życiem". Marilyn powinna mieć na swoim koncie przynajmniej 3 Oscary dla najlepszej aktorki, ale niestety nie dostała nawet nominacji... nigdy... :(

 • MM ma piorunujący epizod we "WSZYSTKO O EWIE":
  https://www.youtube.com/watch?v=SKhyLCjIpvw
  - Dlaczego wszyscy producenci wyglądają jak zające?
  - Bo nimi są :-)

  Uwielbiam "Wszystko o EWIE", za pojedynek BETTE z ANNE BAXTER - ta ten jeden raz mówi światu, że jest najlepszą aktorką na świecie, lepszą nawet od BETTE DAVIS. A zaczynała skromnie m.in. jako czarująca Lucy we "WSPANIAŁOŚCI AMBERSONÓW". Kto by pomyślał, że wyrośnie na taką aktorską lwicę. Fenomenalna aktorka.
  Scena, gdy siedzi na schodach i opowiada co to znaczy dla niej aktorstwo, co to znaczy sława: o tym, że brawa są jak skrzydła, płaszcz, w którym można się ogrzać, wywołuje wręcz dreszcze. Podobnie, gdy przed lustrem kłania się samej sobie w sukni Bette Davis. To jej film. Wręcz go zdominowała. I dobrze. W końcu to "Wszystko o Ewie", a to ona gra Ewę.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię