Marilyn Monroe

Norma Jeane Mortenson

8,4
7 631 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marilyn Monroe

lubię ją, ma świetne teksty. mój ulubiony: "Wszyscy mężczyźni są tacy sami, mają tylko różne
twarze, żeby można ich było rozpoznać" :)

alice12321alice

MM ma piorunujący epizod we "WSZYSTKO O EWIE":
https://www.youtube.com/watch?v=SKhyLCjIpvw
- Dlaczego wszyscy producenci wyglądają jak zające?
- Bo nimi są :-)

Uwielbiam "Wszystko o EWIE", za pojedynek BETTE z ANNE BAXTER - ta ten jeden raz mówi światu, że jest najlepszą aktorką na świecie, lepszą nawet od BETTE DAVIS. A zaczynała skromnie m.in. jako czarująca Lucy we "WSPANIAŁOŚCI AMBERSONÓW". Kto by pomyślał, że wyrośnie na taką aktorską lwicę. Fenomenalna aktorka.
Scena, gdy siedzi na schodach i opowiada co to znaczy dla niej aktorstwo, co to znaczy sława: o tym, że brawa są jak skrzydła, płaszcz, w którym można się ogrzać, wywołuje wręcz dreszcze. Podobnie, gdy przed lustrem kłania się samej sobie w sukni Bette Davis. To jej film. Wręcz go zdominowała. I dobrze. W końcu to "Wszystko o Ewie", a to ona gra Ewę.

AutorAutor

Dobrze powiedziane... tzn. napisane ;)

edziuniek

-Czy to muzyka poważna?
-Taak.
-Poznałam, bo nikt nie śpiewa.
:-)

(Słomiany wdowiec)

alice12321alice

w sumie to samo mozna powiedziec o kobietach

alice12321alice

Głębokie to jak oczko wodne.

użytkownik usunięty
Volfram

To było "Pół żartem, pół serio", jak większość powiedzonek Marilyn ;). Nie bierz tego tak do siebie ;p To, że debile traktują całkowicie serio jej żarciki z własnego wizerunku, jaki jej przypisano to jest TRAGEDIA. Grała naiwną blondyneczkę przed wszystkimi, bo tego od niej oczekiwano. Większość z nas robi to, czego oczekuje od niego społeczeństwo, świadomie lub nie.

Przecież ona prywatnie była pustakiem . Wystarczy obejrzeć filmy dokumentalne, w których zawarte są jej wypowiedzi. Serio, ewolucji to na rękę, że się zawinęła bez potomstwa.

użytkownik usunięty
Volfram

A tacy "inteligenci" jak ty nie opanowali umiejętności czytania ze zrozumieniem, o czytaniu między wierszami nie wspominając ;p Owszem, była infantylna, ale to była jej maska.Sama często to podkreślała.Była to jej obrona przed światem,który bezkarnie ją krzywdził od samego początku. Ja na jej miejscu za takie traktowanie zrobiłabym w tym zakłamanym Hollywood krwawą masakrę. Mówisz o ewolucji, to prawda, nie miała prawa przetrwać w tym gnieździe żmij i drapieżnych wilków. Nigdy tam nie pasowała.Była zbyt łagodna i delikatna.

W takim razie w wywiadach przed kamerą pozowała na bezmózga. Zapewne Rysiek Szczena z "rolnik szuka baby" jest przyszłym noblistą w dziedzinie nauki, ale zamiast zostać laureatem, wolał zajumać matce rower, i pojechać do remizy na balety.

PS: "czytać ze zrozumieniem", czy "nie zrozumiałeś", to garda dyskutanta, który wisi na linach.

użytkownik usunięty
Volfram

Myślałam, że bardziej się wysilisz w tych żałosnych próbach obrażania i umniejszania kogoś, kto nie żyje od prawie 60 lat. To typowe dla takich polaczków, jak ty.Prawda jest taka,że niewiele wiesz o niej i wiedzę z psychologii (i psychiatrii;) masz zerową.

"Prawda jest taka,że niewiele wiesz o niej i wiedzę z psychologii (i psychiatrii;) masz zerową.".
Prawda jest taka, że ta wiedza jest mi zbędna...Dobra, wracam na drzewo, serwus.

jeeezu wyluzuj bo ci guma pęknie ;3

alice12321alice

nieszczęśliwa kobieta która zakładała maski...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones