Martin Brest

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/10507/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":865,"rate":7.840462427745665,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/10507/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":57,"rate":8.210526315789474,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/10507/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":49,"rate":6.387755102040816,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/10507/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":24,"rate":3.9166666666666665,"desc":"oceny","profession":"scenariuszy"}}]
7,8
865 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Martin Brest
 • Czy on umarł w 2003 ? Dlaczego już nie kręci filmów ? Joe Black i Zapach kobiety to 2 wyebane filmy nie rozumiem dlaczego przestał

 • klonex Niewykluczone, że załamał się klęską związaną z filmem "Gigli" i po prostu zakończył karierę. Niektórzy aktorzy też nagle rezygnowali ze świata filmu po fatalnych rolach, np. Maria Pitillo ("Godzilla").

 • urodzonywmarcu89 chyba nie widziales jej filmografii! Laska przeszla do tv.

 • emu_ Tak, ale po rolach w "Chaplinie" i "Urodzonych mordercach" stała się zauważalna.
  Wydaje się, że niepotrzebnie zaangażowała się do "Godzilli", jej kariera mogła potoczyć się inaczej.

 • urodzonywmarcu89 no nie wiem. Zadnej nagrody za jakakolwiek postać, a grała w 3 głośnych i nagradzanych filmach. Uwazam, że jej udział w godzilli był jej najwiekszym sukcesem. Mam dobra pamiec do aktorów, a nie pamietam jej z zadnego innego filmu.
  Jej kariera umarła śmiercią naturalą. Pozatym `98 rok nie był najlepszym czasem dla aktorek z podobnym "talentem"

 • użytkownik usunięty

  klonex Film pt. "Gigli" wykończył jego karierę. Ten film miał tak fatalne recenzje, złe przyjęcie u widowni (po chwilę obecną jest wśród 100 najgorzej ocenionych filmów w historii na IMDB) oraz zdobył 6 Złotych Malin. Był również co ważne fiaskiem finansowym. Już lubiany przez Ciebie "Joe Black" był filmem raczej wyśmiewanym, ale "Gigli" przypieczętowało jego karierę.
  Nie dadzą mu już zrobić wysokobudżetowego filmu w Hollywood a przecież to właśnie mu kiedyś wychodziło.


  http://www.imdb.com/title/tt0299930/?ref_=fn_al_tt_1

  http://www.imdb.com/title/tt0299930/awards?ref_=tt_awd

 • A Uwe Boll dalje kręci. Taki z niego twardziel xD

 • mativandamme Ponoć Uwe Boll hojnie korzysta z możliwości wyciągania pieniędzy od swojej ojczyzny, ale to wymaga doczytania. Co do Bresta trzeba pamiętać, że sam był producentem Gigli, można więc podejrzewać, że wraz z klęską artystyczna przyszło bankructwo.

  Scott po klęsce "Wyprawy do raju" zdołał się jednak podnieść, choć z drugiej strony Cimino po "Wrotach niebios" nie. Dlatego Bresta spotkał raczej los reżysera "Łowcy jeleni".

 • Kilinski To ja wiedziałem, że Boll szuka luk prawnych w Niemieckim prawie żeby tylko kasę doić na filmy. A co do Bresta to ciekawe co teraz porabia. Dobrze że nie popełnił samobójstwa jak jego film okazał się klęską i stracił kasę. Też twardy :)

 • klonex Ciężki charakter. Tak jak wiele innych wybitnych rezyserów np. Michael Cimino. Jak sie pokłócisz z wszystkimi w branży, a w dodatku przydarzy ci sie gniot ( i to nie jeden) przestajesz istnieć.

 • klonex Wymieniłeś akurat dwa najbardziej kliszowe i przewidywalne filmy, jakie nakręcił. I jakie widziałem. :D