Martin Brest

7,8
1 052 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Martin Brest

Czy on umarł w 2003 ? Dlaczego już nie kręci filmów ? Joe Black i Zapach kobiety to 2 wyebane filmy nie rozumiem dlaczego przestał

klonex

Niewykluczone, że załamał się klęską związaną z filmem "Gigli" i po prostu zakończył karierę. Niektórzy aktorzy też nagle rezygnowali ze świata filmu po fatalnych rolach, np. Maria Pitillo ("Godzilla").

urodzonywmarcu89

chyba nie widziales jej filmografii! Laska przeszla do tv.

emu_

Tak, ale po rolach w "Chaplinie" i "Urodzonych mordercach" stała się zauważalna.
Wydaje się, że niepotrzebnie zaangażowała się do "Godzilli", jej kariera mogła potoczyć się inaczej.

urodzonywmarcu89

no nie wiem. Zadnej nagrody za jakakolwiek postać, a grała w 3 głośnych i nagradzanych filmach. Uwazam, że jej udział w godzilli był jej najwiekszym sukcesem. Mam dobra pamiec do aktorów, a nie pamietam jej z zadnego innego filmu.
Jej kariera umarła śmiercią naturalą. Pozatym `98 rok nie był najlepszym czasem dla aktorek z podobnym "talentem"

użytkownik usunięty
klonex

Film pt. "Gigli" wykończył jego karierę. Ten film miał tak fatalne recenzje, złe przyjęcie u widowni (po chwilę obecną jest wśród 100 najgorzej ocenionych filmów w historii na IMDB) oraz zdobył 6 Złotych Malin. Był również co ważne fiaskiem finansowym. Już lubiany przez Ciebie "Joe Black" był filmem raczej wyśmiewanym, ale "Gigli" przypieczętowało jego karierę.
Nie dadzą mu już zrobić wysokobudżetowego filmu w Hollywood a przecież to właśnie mu kiedyś wychodziło.


http://www.imdb.com/title/tt0299930/?ref_=fn_al_tt_1

http://www.imdb.com/title/tt0299930/awards?ref_=tt_awd

A Uwe Boll dalje kręci. Taki z niego twardziel xD

mativandamme

Ponoć Uwe Boll hojnie korzysta z możliwości wyciągania pieniędzy od swojej ojczyzny, ale to wymaga doczytania. Co do Bresta trzeba pamiętać, że sam był producentem Gigli, można więc podejrzewać, że wraz z klęską artystyczna przyszło bankructwo.

Scott po klęsce "Wyprawy do raju" zdołał się jednak podnieść, choć z drugiej strony Cimino po "Wrotach niebios" nie. Dlatego Bresta spotkał raczej los reżysera "Łowcy jeleni".

Kilinski

To ja wiedziałem, że Boll szuka luk prawnych w Niemieckim prawie żeby tylko kasę doić na filmy. A co do Bresta to ciekawe co teraz porabia. Dobrze że nie popełnił samobójstwa jak jego film okazał się klęską i stracił kasę. Też twardy :)

klonex

Ciężki charakter. Tak jak wiele innych wybitnych rezyserów np. Michael Cimino. Jak sie pokłócisz z wszystkimi w branży, a w dodatku przydarzy ci sie gniot ( i to nie jeden) przestajesz istnieć.

klonex

Wymieniłeś akurat dwa najbardziej kliszowe i przewidywalne filmy, jakie nakręcił. I jakie widziałem. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones