Martin Landau

7,9
3 833 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Martin Landau

W tym filmie Martin Landau zagrał niesamowicie. Jego Bala Lugosi jest nieprawdopodobnie wyrazisty i naturalny. Brawo dla pana Martina i Akademii Filmowej za zasłużonego Oskara!

MrsMacius

Zgadzam się. Z całego filmu postać Beli zdecydowanie najbardziej zapadła mi w pamięć. Obejrzałem film "Ed Wood" przedwczoraj w TV i chętnie bym obejrzał ponownie, głównie po to, żeby jescze raz zobaczyć Belę Lugosi. Cały film jest fajny i jest też kilka innych dobrych kreacji. Ale Martin Landau jako Lugosi jest tu dla mnie "pierwszoplanowy".
O Oscarze przeczytałem dopiero przed chwilą. I popieram.

Wniebowziety

prawda. kiep kto się nie zgadza.
ale Depp też był dobry, obaj to świetni aktorzy.

Ronemund

O tak.. to świetny aktor. Ale Depp też jak zwykle genialny (mowa o jego roli w Ed Wood;)

Piratka_5

Nie widziałam go (Landau) w żadnym innym filmie, ale w Ed Woodzie mnie zachwycił!!! Genialna rola

Los_Pomidoros

2, 2, 2, 2, 2,!!! martin landau w filmie animowano-przygodowym ,,9''!
właśnie tak go poznałam :)

MrsMacius

Nie sposób nie dołączyć.
Jego gra w Ed Wood po prostu powala. Pierwszy monolog wbił mnie w fotel,
udało mu się nawet największy idiotyzm wypowiedzieć z taką charyzmą i
przekonaniem, że kontrast jaki stworzył z całą otoczką działania, życia i
twórczości Wooda (Depp wymiata), stał się sensacją filmu.
A scena z ośmiornicą? Sceptycznie czekały na wygłupy z mackami, a on po
prostu położył się w wodzie i zadziwił nie tylko Wooda.
Wybitny!!

użytkownik usunięty
Mayne

Też uważam, że Landau świetnie zagrał Lugosiego. Po obejrzeniu Eda Wooda z ciekawości chciałem obejrzeć jego filmy, i z początku gdy były sceny, w których występował Lugosi to miałem wrażenie, że to nie jest prawdziwy Bela.

http://www.youtube.com/watch?v=bWsKR2xg6HE

ten urywek mnie rozpiernicza zawsze

MrsMacius

"Certainly!" :) Zgadzam się w stu procentach - postać Lugosiego w filmie "Ed Wood" stworzona po prostu niesamowicie.
Niesamowity! W pełni przekonujący... często zabawny i wzruszający jednocześnie. Mało który aktor mnie tak zachwycił.
Czyżby (przepraszam...) momentami lepszy od samego Lugosiego...? (Mówię tu oczywiście o scenach z filmów Wooda)
Myślę, że dzięki tej genialnej roli, Lugosim zainteresowało się wielu ludzi, którzy wcześniej nie zwróciliby na niego uwagi.
Wiele osób zaczęło wracać do jego dawnych, zapomnianych - a przecież bardzo dobrych - filmów.
Landau uratował tę postać od zapomnienia. Wybitny! Oscar w pełni zasłużony.

MrDeszczowy

http://www.youtube.com/watch?v=4ZbLFXqhbQM&feature=related

niemozliwa scena. czas na filmy z tym aktorem bo w ogole nie jest mi znany. ale plakalem ze smiechu na tym filmie. cos niesamowitego. wielka kreacja. szkoda ze tak malo go pokazywali.

MrsMacius

genialny jest w Ed Wood

MrsMacius

Bez jaj, oscara powinien dostać Samuel za " Pulp fiction "

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones