Martin Landau

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/4572/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":2806,"rate":8.055238774055596,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"dubbing"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/4572/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":95,"rate":8.031578947368422,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/4572/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":26,"rate":8.153846153846153,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/4572/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":4,"rate":8.25,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
8,1
2 806 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Martin Landau
  • W tym filmie Martin Landau zagrał niesamowicie. Jego Bala Lugosi jest nieprawdopodobnie wyrazisty i naturalny. Brawo dla pana Martina i Akademii Filmowej za zasłużonego Oskara!

• MrsMacius Zgadzam się. Z całego filmu postać Beli zdecydowanie najbardziej zapadła mi w pamięć. Obejrzałem film "Ed Wood" przedwczoraj w TV i chętnie bym obejrzał ponownie, głównie po to, żeby jescze raz zobaczyć Belę Lugosi. Cały film jest fajny i jest też kilka innych dobrych kreacji. Ale Martin Landau jako Lugosi jest tu dla mnie "pierwszoplanowy".
    O Oscarze przeczytałem dopiero przed chwilą. I popieram.

• Wniebowziety prawda. kiep kto się nie zgadza.
    ale Depp też był dobry, obaj to świetni aktorzy.

• Ronemund O tak.. to świetny aktor. Ale Depp też jak zwykle genialny (mowa o jego roli w Ed Wood;)

• Piratka_5 Nie widziałam go (Landau) w żadnym innym filmie, ale w Ed Woodzie mnie zachwycił!!! Genialna rola

• Los_Pomidoros 2, 2, 2, 2, 2,!!! martin landau w filmie animowano-przygodowym ,,9''!
    właśnie tak go poznałam :)

• MrsMacius Nie sposób nie dołączyć.
    Jego gra w Ed Wood po prostu powala. Pierwszy monolog wbił mnie w fotel,
    udało mu się nawet największy idiotyzm wypowiedzieć z taką charyzmą i
    przekonaniem, że kontrast jaki stworzył z całą otoczką działania, życia i
    twórczości Wooda (Depp wymiata), stał się sensacją filmu.
    A scena z ośmiornicą? Sceptycznie czekały na wygłupy z mackami, a on po
    prostu położył się w wodzie i zadziwił nie tylko Wooda.
    Wybitny!!

• użytkownik usunięty

Mayne Też uważam, że Landau świetnie zagrał Lugosiego. Po obejrzeniu Eda Wooda z ciekawości chciałem obejrzeć jego filmy, i z początku gdy były sceny, w których występował Lugosi to miałem wrażenie, że to nie jest prawdziwy Bela.

• http://www.youtube.com/watch?v=bWsKR2xg6HE

ten urywek mnie rozpiernicza zawsze

• MrsMacius "Certainly!" :) Zgadzam się w stu procentach - postać Lugosiego w filmie "Ed Wood" stworzona po prostu niesamowicie.
    Niesamowity! W pełni przekonujący... często zabawny i wzruszający jednocześnie. Mało który aktor mnie tak zachwycił.
    Czyżby (przepraszam...) momentami lepszy od samego Lugosiego...? (Mówię tu oczywiście o scenach z filmów Wooda)
    Myślę, że dzięki tej genialnej roli, Lugosim zainteresowało się wielu ludzi, którzy wcześniej nie zwróciliby na niego uwagi.
    Wiele osób zaczęło wracać do jego dawnych, zapomnianych - a przecież bardzo dobrych - filmów.
    Landau uratował tę postać od zapomnienia. Wybitny! Oscar w pełni zasłużony.

• MrDeszczowy http://www.youtube.com/watch?v=4ZbLFXqhbQM&feature=relat...

niemozliwa scena. czas na filmy z tym aktorem bo w ogole nie jest mi znany. ale plakalem ze smiechu na tym filmie. cos niesamowitego. wielka kreacja. szkoda ze tak malo go pokazywali.

• MrsMacius genialny jest w Ed Wood