Martyna Wojciechowska 

Marta Eliza Wojciechowska

7,9
247 ocen występów osoby
Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska urodziła się 28 września 1974 roku. Ukończyła XXII Liceum Ogólnokształcącego im. Jose Marti w Warszawie, a następnie studia ekonomiczne.

Jest prezenterką telewizyjną i dziennikarką. Prowadziła takie programy jak: "Dzieciaki z klasą", "Misja Martyna", "Big Brother", "Studio Złote Tarasy" i "Automaniak". Od 2009 roku ma swoje programy podróżnicze "Kobieta na krańcu świata" i "Śladami kobiety na krańcu świata" w telewizji TVN.

W 2007 roku została redaktor naczelną polskiej edycji "National Geographic" i "National Geographic Traveler". Kieruje też miesięcznikiem "Kaleidoscope" i biurem turystycznym "Martyna Adventure". Pisała do takich magazynów jak: "Świat Motocykli", "Auto Moto", "Playboy" i "Voyage". Do tego nieprzerwanie wydaje książki podróżnicze. Jeździ w rajdach samochodowych i wspina się w wysokich górach. Brała udział m.in. w rajdzie Paryż-Dakar i Transsyberia, zdobyła Elbrus, Aconcaguę i Mount Everest.

Zagrała tylko w jednym filmie ("Jak to się robi z dziewczynami") oraz jednym serialu ("Anioł Stróż"). W 2007 roku nakręcono o niej film dokumentalny "Everest. Przesunąć horyzont". Podłożyła głos w animacji "Auta" i trzech grach komputerowych.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 września 1974

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

wzrost: 180 cm

nagrody: 4 nagrody

Oprócz najwyższego szczytu świata, czyli Mount Everest (8848 m n.p.m.), Martyna ma na swoim koncie również najwyższy szczyt Alp i Europy - Mount Blanc (4810 m n.p.m.), najwyższy szczyt Afryki - Kiilimandżaro (5895 m n.p.m.), najwyższy szczyt Andów i Ameryki Południowej - Aconcagua (6960 m n.p.m.), najwyższy szczyt Kordylierów i Ameryki Północnej - McKinley (6194 m n.p.m.), najwyższy szczyt Kaukazu - Elbrus (5642 m n.p.m.), najwyższy szczyt Antarktydy - Masyw Vinsona (4892 m n.p.m), najwyższy szczyt Indonezji, Australii i Oceanii oraz świata leżący na wyspie - Jaya (4884 m n.p.m.) i szczyt Imja Tse w Himalajach (6189 m n.p.m.).
Napisała następujące książki:
- 2006 r. - "Przesunąć horyzont"; "Misja Everest";
- 2009 r. - "Etiopia. Ale czat!";
- 2010 r. - "Kobieta na krańcu świata"; "Kobieta na krańcu świata 2";
- 2011 r. - "Zapiski (pod)różne"; "Automaniaczka"; "Argentyna. Kobieta na krańcu świata"; "Kambodża. Kobieta na krańcu świata"; "Boliwia. Kobieta na krańcu świata"; "Wenezuela. Kobieta na krańcu świata";
- 2012 r. - "Kobieta na krańcu świata 3"; "Tajlandia"; "Zanzibar. Kobieta na krańcu świata"; "RPA"; "Tanzania. Kobieta na krańcu świata"; "Kenia. Kobieta na krańcu świata"; "Namibia. Kobieta na krańcu świata"; "Wietnam. Kobieta na krańcu świata"; "Japonia (Kioto)";
- 2013 r. - "Dzieciaki świata"; "Zwierzaki świata"; "Tokio. Kobieta na krańcu świata"; "Australia. Kobieta na krańcu świata"; "Borneo"; "Etiopia".
W lutym 2007 została redaktor naczelną polskiej edycji magazynów National Geographic oraz National Geographic Traveler.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych