[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/65168/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":466,"rate":6.972103004291846,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/65168/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":7,"rate":6.428571428571429,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,0
466 ocen gry aktorskiej
Matthias Hues
Matthias Hues, choć od najmłodszych lat zachęcany do zainteresowania się sztuką (w imię rodzinnych tradycji), zawsze zwracał się w kierunku sportu. W wieku dziewiętnastu lat zdobył mistrzostwo Niemiec w pięcioboju.
Później jednakże zaczął pasjonować się sztukami walk. Przy wzroście znacznie przekraczającym 200 cm i wadze ponad 110 kg był niespotykanie szybki i zręczny.

Po ukończeniu szkoły przeniósł się do Paryża. Przebywając w stolicy Francji, prowadząc dwa kluby aerobiku, pokochał amerykański styl życia i przeniósł się na Hawaje.

Tam został szybko zauważony i po krótkim czasie zajął miejsce Jean Claude Van-Damme'a, który zrezygnował z roli w filmie "Bez odwrotu". Sukces filmu, otworzył przez Matthiasem wrota Hollywood.

Przez następne lata wystąpił w wielu filmach, nie były to jednak wielkie produkcje. Za największą rolę Huesa uznaje się "Mrocznego Anioła" ("Dark Angel" zwany również "I come in peace"), gdzie wystąpił wraz z Dolphem Lundgrenem.
Na przestrzeni tych lat wcielał się w bardzo różnorodne role, od gladiatora i płatnego zabójcy, poprzez prywatnego detektywa, aż po klingońskiego generała z cyklu Star Trek. Mimo tego, znaczna większość filmów z udziałem Matthiasa Huesa to produkcje karate, omijające kina, by trafić prosto na półki wideotek.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 lutego 1959

miejsce urodzenia: Waltrop, RFN , (obecnie Niemcy)

wzrost: 195 cm

Jest posiadaczem czarnego pasa w tae-kwon-do.
Odrzucił jedną z ról w filmie "Cyborg".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych