Meryl Streep

Mary Louise Streep

8,2
116 278 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Meryl Streep

Oczywiście na wstępie warto podkreślić, że na wszelkie rankingi należy patrzeć z dużym dystansem.
Dla mnie również przestały mieć one jakiekolwiek znaczenie.
Zainteresował mnie jednak drastyczny spadek oceny roli Meryl w jej najnowszym filmie. Jak się okazało prawdopodobnie w ciągu jednego dnia obniżono oceny praktycznie wszystkich jej ról w filmach (można to dostrzec chociażby w tych mniej znanych filmach), co spowodowało gwałtowny spadek jej ogólnej oceny w rankingu.
Ja rozumiem, że pomimo tego, iż Meryl posiada status "prawdopodobnie najlepszej żyjącej aktorki", znajdzie się osoba, której nie spodoba się jej gra. Ja również uważam, że zdarzają jej się gorsze role.
Nie lubię jednak nabijania głosów mającego na celu gwałtowne podniesienie lub obniżenie pozycji jakiegokolwiek aktora (prawdopodobnie przez jedną osobę), a z czymś takim mamy tutaj ewidentnie do czynienia.
W związku z tym sugeruję, aby twórcy portalu zwrócili uwagę na ten przypadek nabijania głosów i postarali się zrobić z tym porządek.

Donnie_D_

na filmwebie można znaleźć wiele informacji na temat filmów/aktorów, ale rankingów nie można brać na poważnie. jest to po prostu konkurs popularności. rankingi są kompletnie do kitu.
nie wiem, czy da się zrobić z tym porządek, ale dołączam się do prośby.

Filmomania_filmweb

Absolutnie się z Tobą zgadzam odnośnie rankingów. To są oczywiście konkursy popularności.
Mam jednak alergię na nabijanie ogromnej ilości negatywnych ocen przez jedną, najwyraźniej bardzo nudzącą się osobę.
Przez takie działania robi się tutaj jeden wielki śmietnik.
Na pewno można zweryfikować po adresie IP, z którego komputera oddano hurtowe ilości głosów i je po prostu anulować.

Donnie_D_

Trochę przesadzacie z tym kasowaniem głosów. De Niro jest w głupim rankingu bodajże 35, a Connery i Hoffman to już dawno wylecieli poza 50, to też oznacza, że trzeba kasować głosy wszystkich userów co dawali im 1? Jedni lubią Ojca Chrzestnego a inni Spider-Mana czy Szybkich i Wściekłych, tak samo z aktorami i aktorkami, jedni wyżej sobie cenią Meryl Streep a inni Carmen Electre. Mimo wszystko nagły spadek jest dość dziwny, ale podobnie było z Kylem MacLachlanem, gdzie w jeden dzień średnia spadła z 8,9 na 8,4, wtedy jakoś nikt nie postulował o usunięcie głosów i nie ma co się tłumaczyć, że jego średnia była za wysoka, bo aktor sobie na nią zapracował świetnymi rolami w Twin Peaks, Blue Velvet czy Agentach Tarczy. Nie ma sensu usuwanie głosów dla jednej aktorki, bo byłoby to niesprawiedliwe względem innych. Jeżeli już to niech zrobią nowiutki ranking, gdzie w końcu to będzie jakoś funkcjonowało i nie będzie sytuacji, że De Niro jest 35, a DiCaprio 3...

cruzo_Alex7

Tylko tutaj nie chodzi o usuwanie wszystkich głosów, a jedynie tych "nabitych".
Oczywiste jest, że każdy może wystawić ocenę od 1 do 10 komukolwiek. Głupotą byłoby określanie minimalnych progów oceny dla tzw. "aktorów z wyższej półki".
Miałem na myśli wyeliminowanie głosów, które zostały nabite prawdopodobnie poprzez zakładanie dodatkowych kont z tego samego adres IP. Założę się, że administratorzy mają dostęp do takich danych, tzn. potrafią zweryfikować kto mógł nabić te głosy.
Z tego co pamiętam ok. tydzień temu Meryl miała ocenę 8,9 lub 8,8, a w tej chwili jest już 8,4 (przy prawie 40 000 głosów!).

Donnie_D_

Rzeczywiście dziwna sytuacja, ale nie wiem czy admini się tym zainteresują, ostatnia taka sytuacja miała miejsce z Marlonem Brando, średnia spadła z 9,0 na 8,3 a miejsce w rankingu było drugie jest już 34 jak teraz patrzę, a to było już z rok temu.

cruzo_Alex7

Dla mnie jest to po prostu dziwne, że po jednej nowej roli (nie wiem, czy udanej, czy też nie - filmu nie miałam okazji jeszcze zobaczyć) jej średnia wszystkich ról tak drastycznie spadła w dół. Najlepsze jest to, że wiele głosów zostało oddane przed oficjalną premierą w Polsce - czyli dzisiaj. Rozumiem, są przedpremiery, może ktoś miał okazję zobaczyć film w wersji angielskiej, ale moim zdaniem i tak jest coś nie tak. No ale wystarczy popatrzeć na top aktorów wg. filmwebu, żeby zorientować się, że tutejsze rankingi są do kitu ;).

cruzo_Alex7

Oceny na FW powinny być jak noty sędziowskie w skokach narciarskich. Oceny najwyższe i najniższe nie byłyby wliczane do średniej i to zapobiegłoby nabijaniu ocen zarówno w jedną jak i w drugą stronę.

MusztardaSaperska

Nicole Kidman kilka lat temu była 2 w rankingu, teraz jest 70. Nawet jeśli nie wszystkie z jej ostatnich ról są dobre, takie duże spadki są trochę śmieszne. Podobnie z Meryl, ścisła czołówka, a teraz 71. Ale jak już pisali poprzednicy, rankingami nie ma co się sugerować ;)

Donnie_D_

Ja mam ten cały ranking gdzieś Meryl jest wspaniała nie mogę uwierzyć że w ciągu 2 czy tam 3 dni z 4 miejsca spadła na 6 tak czekałem aż rola boskiej florence znajdzie się w jej 10 tak czekałem aż za tą rolę będzie 100 głosów ale jak miała 74 głosy to miała ocenę 9,3 a kiedy doszło do 100 głosów miała tyko 7,8 i tak powoli spadało następnego dnia było 7,7 a dzisiaj jest już 7,4 jeśli zachowała by się ocena 9,3 to według głosów byłaby to jej najlepsza rola myśle że zaczęło się od jednej osoby która chiała lub chciał być surowszy dla niej noi tak obniżyła swoje oceny że jej najwyższą było 7 bez komentarza .

Donnie_D_

Zaczęła popierać Clinton, to i ocena jej spadła. Zwolennicy Trumpa są wszędzie.
A tak na poważnie, jak to jest możliwe, że jej pozycja tak spadła? Z dnia na dzień jest to wręcz niemożliwe. Ocena jej gry w Wyborze Zofii jest w ogóle jakimś hitem.
Rankingi filmwebu od dawna nie oddają prawdy, wystarczy spojrzeć na 29 miejsce Hopkinsa :) ale tak nagły spadek Meryl jest wręcz dziwny. Rozumiem, że można jej nie lubić, komuś może się nie podobać jej wygląd, ale talentu i tego, że z każdej roli potrafi stworzyć dzieło sztuki, odmówić jej nie można.

Donnie_D_

LOL, Bylo 3 miejsce jest juz 16.

Donnie_D_

Co do aktorki to się nie wypowiem, bo nie widziałem wystarczająco dużo ról. Jedynie irytujące jest to, że w trakcie kampanii prezydenciej mocno wspiera Hilary Clinton, która jak wynika z opublikowanych maili z wiki leaks, ochoczo wspierała destabilizację i obalenie dyktatury w Libii i nie tylko tam. Widać ci co partycypują w systemie, mogą cieszyć się wieloma nagrodami i przywilejami.

Donnie_D_

LOL Meryl 32. w rankingu! To są jakieś okrutne żarty. Naprawdę żal mi osoby/osób które coś takiego robią

Donnie_D_

Oprócz Meryl jeszcze Marlon Brando, Ryan Gosling, Marcin Dorociński, James McAvoy, Marek Kondrat, Franciszek Pieczka, Burt Lancaster, Joaquin Phoenix i jeszcze chyba o kimś zapomniałem. Ta liczba wciąż rośnie.

Donnie_D_

Młode wypiera stare i bardzo dobrze . Kiedyś brylowała Gloria Swanson czy Betty Davis czy Taylor . Dzisiaj : Blanchet , Portman , Knightley , Jolie czy Sterone i dobrze . Nie wiem w czym problem ? No chyba że w tym iż jeszcze jedna komedia z udziałem Aniston a znajdzie sie ona w top 10 i to już faktycznie jest problem :/

maciekb80

Margot Robbie, Dakota Fanning, Emma Watson, Kate Beckinsale itp. Faktycznie sama śmietanka.

NickError

Akurat te które wymieniłaś nie są na mojej liście . Zawsze znajdą się chwasty w zbożu .

Donnie_D_

Już prawie na 50 miejscu

KaytekOfficial

Jennifer Aniston na 16, a Meryl na 64? To chyba najlepiej oddaje bezsensowność tego rankingu.

Donnie_D_

Już jest na 74 miejscu. Ciekawe dlaczego? Kiedyś była na pierwszym chyba... Taka dobra aktorka jak Meryl...

Wujek_John

HaHa, już nawet nie zwracam na to uwagi.
Pisałem już do redakcji, żeby zwrócili uwagę na ten przypadek ewidentnego nabijania negatywnych głosów, ale wątpię, że coś z tym zrobią.
Dajmy nacieszyć się osobom (lub raczej osobie), niemającym innego życia, których jedynym celem w życiu jest najwyraźniej zaniżenie oceny Meryl Streep.

Donnie_D_

Kiedy dzisiaj zobaczyłam jej średnią to aż nie mogłam uwierzyć czy weszłam na jej profil , czy kogoś innego...

JLaw

Miałem to samo odczucie dzisiaj :(
To okrutne jak ktoś musi być chory psychicznie, żeby coś takiego robić...
Żal słów

Donnie_D_

Zgadzam się z wiekszością przedmówców. Te rankingi są chore. Jacyś ludzie sztucznie 'nabijają" głosy oraz nabijają głosy negatywne. W efekcie przodują jakieś "gwiazdy" jednej roli w jakimś kasowym "arcydziele" które akurat jest na topie. Dziecinada.Wchodząc nieraz na takie zestawienia napotykam nazwiska których zupełnie nie znam. Bo według mnie popularność i kunszt to dwie rozmaite sprawy. Można kogoś lubić lub nie, ale nie można świetnemu aktorowi ująć znakomitości i świetnego aktorstwa. Sam mam kilka takich osób za którymi nie przepadam, ale cenie wysoko rzemiosło.
Takie praktyki prowadzą do zdeprecjonowania całego portalu. Który notabene jest świetny, w swoim więc interesie Autorzy i Administratorzy powinni eliminować takie praktyki. W trosce o prestiż i utrzymanie przyzwoitego poziomu

Donnie_D_

Wystarczy spojrzeć na jej pierwsze filmy. Oceny tam są mocno zaniżone. Prawdopodobnie Meryl dostała 200 jedynek na jedną rolę mniej więcej, żeby się to wyrównało to musiała by dostać tyle samo dziesiątek. Ludzie są załośni z takimi akcjami, niby ranking, ale jednak boli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones