Michał Piróg 

5,5
190 ocen występów osoby
Michał Piróg
Michał Piróg urodził się 28 maja 1979 w Kielcach. Jest tancerzem, choreografem, prezenterem i aktorem. Ukończył III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Kielcach, gdzie uczęszczał do klasy o profilu humanistyczno-teatralnym.

Jako tancerz zadebiutował w wieku 19 lat na scenie Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie w dniu 15 listopada 1998 roku wcielił się w rolę narkomana w spektaklu baletowym "Być albo brać" w reżyserii Piotra Galińskiego. W 2000 roku wystąpił w widowisku - pieśni Negro spirituals "Dla Ciebie, Panie". Brał udział w wielu produkcjach telewizyjnych i teatralnych, m.in. w musicalu Chicago (2002) w Teatrze Komedia w Warszawie i musicalu Andrew Lloyda Webbera Koty (2004) w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. Wraz z Edytą Herbuś w marcu 2006 prowadził program "W rytmie MTV". Był także odpowiedzialny za ruch sceniczny Podczas realizacji przedstawienia Neila LaBute Gruba świnia (luty 2007) w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Huebnera. W roku 2007 wystąpił w teledysku do piosenki “Trochę wolniej“ zespołu Ira. Na jesieni 2007 został jednym z trzech jurorów popularnego programu rozrywkowego TVN You Can Dance - Po prostu tańcz. Uczy tańca w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Olsztynie. Jest nauczycielem na wielu prestiżowych warsztatach aktorskich i tanecznych.

Jako tancerz pracuje w wielu technikach, takich jak: jazz, modern jazz, afro jazz, taniec współczesny, funky jazz, Broadway jazz. Współpracował z teatrami w różnych krajach Europy - w Polsce, Francji, Belgii i Szwajcarii.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 maja 1979

miejsce urodzenia: Kielce, Polska

wzrost: 171 cm

Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2007 r. - Ira - "Trochę wolniej";
- 2014 r. - Mister D. - "Tęcza".
Wystąpił w następujących kampaniach społecznych:
- 2012 r. - Fundacja Viva! pt. "Zostań Wege na 30 dni!";
- 2019 r. - akcja Kampanii Przeciw Homofobii pt. "Głosuj na miłość";
- 2020 r. - firma Żywiec Zdrój pt. "Depozyt dla natury".
Jest autorem następujących książek:
- 2014 r. - "Chcę żyć" (wraz z Izą Bartosz);
- 2016 r. - "Wszystko jest po coś".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych