Michael Haneke

8,3
2 254 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Michael Haneke
malonemuert

najlepszy żyjący reżyser nie nakręciłby takiego gówna jak Amour

ApolloCreed_

Prawda. Najlepszy żyjący reżyser nakręciłby "Mrocznego Rycerza".

La_Pier

otóż to

ApolloCreed_

Dokładnie.

La_Pier

cieszę się, że się ze sobą zgadzamy

ApolloCreed_

Chyba po raz pierwszy.

La_Pier

i mam nadzieje, że nie ostatni

ApolloCreed_

Ostatni raz to nie był. Widzę, że zgadzamy się co do koreańskiego "Oldboya".

La_Pier

Ty w ogóle, widzę że masz jakąś zajawke na kino skośnookie, nawet nudnych Spragnionych miłości doceniłeś

ApolloCreed_

Dlatego doceniłem, bo w końcu za trzecim razem nie zasnąłem na tym. Jakimś cudem. Udało się. Co ciekawe na żadnym filmie Nolana nigdy nie zdarzyło mi się spać.

La_Pier

To wiedz, że ja na Amour też nie zasnąłem, mimo iż ten Haneke okazał się cholernie trudnym przeciwnikiem to się nie podałem i wytrwałam do samego końca

ApolloCreed_

zapraszam Was zatem do nas do Łodzi, nafilmówkę, jeśli jesteście fanami. Myślę, że nie lada gratka dla entuzjastów tego pana. :D

https://www.facebook.com/events/205587049612556/?fref=ts

dirtyheaven

bezbłędny finał dyskusji

użytkownik usunięty
La_Pier

Piękny dialog.

użytkownik usunięty
malonemuert

najlepszy żyjący to za duże słowa choćby dlatego, że nie zna sie wszystkich żyjących reżyserów ani ich filmów:) ale na pewno warto sie od tego pana uczyć i lubie jego filmy po prostu

malonemuert

Zgadzam się w 100% chociaż według mnie Von Trier depcze mu po piętach :D

malonemuert

tak właśnie. najlepszy. MISTRZ. całuję mu stopy.

malonemuert

Haneke - nudziarz i konfabulant. Brak pomysłu na scenariusz próbuje przykryć jakimiś pseudointelektualnymi bzdetami. Pozuje na moralistę i demaskatora, najczęściej zupełnie fałszywe tezy jego filmów, oraz buńczuczne interpretacje, próbują przesłonić marność tych filmideł. Oglądanie męczy, te filmy nie wnoszą nic nowego, najczęściej próbują szokować tanimi chwytami. Haneke zapewne chciałby być drugim Tarkovskim lub Bergmanem. Narazie jak widać wielu zdołało się nabrać na te banialuki.

Aron_Reason_Alldwing

Aron_Reason_Alldwing- ile jego filmów widziałeś?

Aron_Reason_Alldwing

Cieszę się ,że Ty nie nabrałeś się na te banialuki. Chwała Ci za to.

Aron_Reason_Alldwing

Szkoda, że nie czytałem Twojego wpisu wcześniej, bo byłoby mi oszczędzone oglądanie tych filmowych miernot, nad którymi wielu sika z zachwytu. Haneke to typowy hochsztapler.

malonemuert

Najlepszy reżyser w ogóle.

użytkownik usunięty
malonemuert

Bergman naszych czasów. Ktoś wie coś o jego planach?

malonemuert

Jeśli pominiemy kilku reżyserów, którzy jeszcze żyją, ale od pewnego czasu zajmują się odcinaniem kuponów, to wtedy chyba faktycznie trzeba go uznać za najlepszego. Jest piekielnie równy, wydaje się nie zaliczać wpadek - obejrzałem 5 jego filmów i wszystkie były co najmniej dobre, a niektóre chyba wręcz wybitne (trzeba będzie powtórzyć).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones