Michael MooreII

Michael Francis Moore

6,4
152 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Michael Moore

Zastanawia mnie dlaczego ludzie oglądając filmy Michela Moora kupują je niemal bez zastrzeżeń. Wiem, że nie posiadają żadnej wiedzy o świecie, że nie mają punktu odniesienia, ale jakaś zdolność krytycznego osądu powinna ich cechować. Józef Piłsudski uważał Polaków za motłoch a sztuka panowania nad motłochem nie polega na kontrolowaniu ich umysłów tylko na kotrolowaniu ich emocji... Emocji właśnie. Zastanówcie się czasem do czego odwołuje się to co wam serwują.

maniek_100

w takim raziez napisz jakie masz zastrzezenia do jego filmow??
slucham..
konkretnie, bez ogolnikow.. przyklady..
czekam..
juz, prosze..

loza_szydercow

Ja to mam trzy:

1. Fahrenhype 9/11
2. Michael Moore Hates America
3. Michael & Me


Proponuję parę innych filmów na twoim poziomie:

1. Martial Law 9/11: Rise of the Police State
2. 911: The Road to Tyranny
3. Capitalism & Other Kids' Stuff

Wszystkie do ściągnięcia w BitTorrencie.

loza_szydercow

Garść trailerów:
http://www.youtube.com/watch?v=8SIp4AfWEf8 [www.youtube.com/watch?v...]
http://www.michaelmoorehatesamerica.com/video/oldtrailer_lrg.mov [www.michaelmoorehatesam...]

pelopee

Ja oglądam filmy Moora dla perwersyjnej przyjemności, którą odczuwam, gdy próbuje mi wcisnąć swoje kłamstwa (bo prawdy w jego filmach jest mniej niż w Boracie). No i jeszcze w celach rozrywkowych, bo nie zaprzeczycie Koledzy Filmłebowicze, że ten pulchny, plątający się po kadrze koleś w czapeczce z daszkiem jest całkiem zabawny.

holocausted_cannibal

Ludzie mu wierzą, dlatego, że uważają, że skoro ktoś ma całkowicie inne zdanie niż media to ma rację.

holocausted_cannibal

racja, filmy tego gościa można oglądać tylko dla zabawy by zobaczyć w jak łatwy sposób można manipulować ludźmi czytając później fora takie jak to.
Dla mnie Moore to nic więcej jak mistrz taniej sensacji rodem z Fakt'u czy Super Expres'u.

loza_szydercow

ja mam chociażby jeden konkretny...

w filmie sicko pokazuje ranking służby zdrowia w poszczególnych krajach na świecie i mówi że jakie to straszliwe miejsce ma USA będąc bodajże na 35-36 pozycji.... a później w połowie filmu zachwala system zdrowotny na Kubie... tylko zapomniał zaciemnić wcześniejszy ranking wystarczająco w dół ponieważ w tym rankingu Kuba była na 38-39 miejscu widoczna na filmie.
Więc ja się pytam jak coś co jest wyżej w takowym rankingu może być takie strasznie gorsze od czegoś co jest w tym samym rankingu niżej :)

ten jedne fakt chyba wystarczająco i dobitnie pokazuje rzetelność, obiektywność i prawdziwość filmów pana Moore.

Gremster

Sicko raczej obrazuje płatną służbę zdrowia vs publiczną.
Zresztą Obama jak czytujesz, próbuje z tym walczyć...

Ranking mógł oprzeć na różnych kryteriach: technika, dostępność, cena... itd...

Czy Moore jest cwaniaczkiem? Na pewno zmusza swoimi filmami do zastanowienia i refleksji. Do zadawania pytań i dyskusji. Wolę oglądać jego produkcje, niż tracić czas na nasze rodzime seriale...

użytkownik usunięty
maniek_100

A ja uwielbiam jego filmy, bo obejrzane z odpowiednim dystansem przez inteligentnego odbiorcę potrafią dostarczyć rozrywki, a do tego garść informacji na dany temat, oraz nie mainstreamowe podejście do zagadnienia.

no to gratuluję szanownemu koledze inteligentowi którzy czerpie informację z filmów tego komedianta zamiast może poczytać w necie na dany temat. Jednak wtedy trzeba jeszcze wiedzieć jak i gdzie i co czytać.

Gremster

Wiesz, nie wszyscy mają do niego dostęp (internet), nie wszyscy "widzą" problem w realnym życiu. Taki film być może przyczynia się do szukania prawdy... i to już jest "na plus".

Inteligentna odbiorca nie oceni filmó z nim wyzej niz 1/10..

Tylko socjalisci oceniaja wyzej a socjalistan ie moze byc inteligentny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones