Michelle Fairley 

7,6
9 909 ocen gry aktorskiej
Michelle Fairley
Popularna północnoirlandzka aktorka teatralna i filmowa. Przyszła na świat w Coleraine, dorastała natomiast w miasteczku Ballycastle, gdzie jej rodzice Brian i Theresa prowadzili pub. Uczęszczała do katolickiego gimnazjum. Już jako nastolatka zainteresowała się teatrem, była członkinią lokalnego Ulster Youth Theatre, tam na dobre zakochała się w aktorstwie. Po ukończeniu studiów przeniosła się do Belfastu, wciąż doskonaląc swoje umiejętności. Jej pierwszym większym występem na deskach londyńskiego Tricycle Theatre była rola Sandry w sztuce "Joyriders". Na dużym ekranie zadebiutowała w 1988 roku epizodyczną rolą w filmie "Hidden City". Przez kolejne lata pojawiała się gościnnie w brytyjskich serialach oraz w filmach telewizyjnych. Znane kinowe produkcje z jej udziałem to m.in. "W stronę Marrakeszu", czy "Inni". Przełom nastąpił w roku 2010, kiedy to pojawiła się w filmie "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I". W tym samym roku otrzymała rolę, która przyniosła jej największą sławę. Wcieliła się w postać Catelyn Stark w serialu "Gra o tron". Od tego czasu jej kariera nabrała szybszego tempa, nie przeszkadza jej to jednak w dalszym ciągu występować w produkcjach telewizyjnych.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 stycznia 1964

miejsce urodzenia: Coleraine, Irlandia Północna, Wielka Brytania

wzrost: 165 cm

IFTA
Zdobyła IFTA, 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ukończyła Manchester Polytechnic (obecnie: Manchester Metropolitan University) w Manchesterze (Anglia, Wielka Brytania).
W 2014 roku wystąpiła w kampanii reklamowej The Northern Ireland Tourist Board pt. "Discover Northern Ireland" - promującej turystykę w Irlandii Północnej.
Ma starszą siostrę Simone.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Gdyby zmienic jej włosy na blond byłyby jak bliźniaczki :)
Właśnie oglądam wywiad z Joan i cały czas myślalam, że to pani stark z Gry o tron :)

Nie wydaje Wam się podobna do aktorki Joan Allen?

Pani Michelle grała mamę Nathana Young'a w Misfits, prośba o dodanie do filmografii.

Co jak co ale w 9 odcinku zagrała całą sobą, trzeba jej przyznać, że dała z siebie wszystko. Byłem
pod wrażeniem.

!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones