Mikołaj Korzyński 

7,1
572 oceny scenariuszy
Mikołaj Korzyński
Muzyk, scenarzysta. Syn kompozytora Andrzeja Korzyńskiego. Już jako młody chłopak wykazał się dużym talentem, pisząc muzykę do znanej piosenki "Mydełko Fa". Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia, autor muzyki do wielu przedstawień teatralnych (m.in."Romanca" J.Chmielnika, "Antygona" Sofoklesa) oraz do teatrów telewizji ("Czwarty poziom" W.Łysiaka, "Bezsenność" reż. T.Kijanowski). Przez kilka lat współpracował z CANAL+ jako członek kabaretu "Negliż". Szczególne uznanie uzyskał wśród ludzi filmu za scenariusz do "Chłopaki nie płaczą" - zachwycił nim samego reżysera Olafa Lubaszenkę.
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 lutego 1973

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

Syn kompozytora Andrzeja Korzyńskiego.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

2 ffilmy fajne zrobił a potem już nic ciekawego, a teraz w ogóle cisza? Wypstrykał się z pomyslów czy co? A tak lubię Poranek Kojota!

Szkoda,że jest tak nieaktywny. Nazwałem kiedyś Olafa 'polskim Quentinem'(zachowując odpowiednie proporcje),ale zagłebiajac sie troche w szczegóły mam wrażenie,że to ten Facet zasługuje bardziej na takie miano.

dobry był z Mikołaja scenarzysta

chlopaki nie placza, poranek kojota... Juz takich nie robią... ;(

znakomity jako Stasio w filmie "Gulczas..." i "Yyyyrek..." On i Gruza stworzyli świetny aktorski duet i tylko on był wart oglądania w w/w filmach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones