Film

Chłopaki nie płaczą

2000
1 godz. 36 min.
7,8 425 019
ocen
7,8 10 1 425019
16 290
chce zobaczyć
6,6 18
ocen krytyków
Kuba, młody skrzypek, trafia w sam środek gangsterskich porachunków. Więcej Mniej
Chłopaki nie płaczą zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Bohaterami filmu są dwaj młodzi przyjaciele: skrzypek Kuba (Maciej Stuhr) i Oskar (Wojciech Klata), którzy przez przypadek zostają wplątani w aferę z gangsterami. Pewnego wieczoru Kuba postanawia pomóc swemu nieśmiałemu i zakompleksionemu przyjacielowi ściągając do domu jego wuja dwie dziewczyny z agencji towarzyskiej. Po szalonej nocyBohaterami filmu są dwaj młodzi przyjaciele: skrzypek Kuba (Maciej Stuhr) i Oskar (Wojciech Klata), którzy przez przypadek zostają wplątani w aferę z gangsterami. Pewnego wieczoru Kuba postanawia pomóc swemu nieśmiałemu i zakompleksionemu przyjacielowi ściągając do domu jego wuja dwie dziewczyny z agencji towarzyskiej. Po szalonej nocy okazuje się, że chłopców nie było stać na takie rozrywki. Opiekun "panienek" nie zastanawiając się długo, w ramach zapłaty bierze sobie cenną figurkę z kolekcji wspomnianego wuja. Aby ją odzyskać, Kuba zastawia w lombardzie swoje skrzypce i z pieniędzmi wędruje do agencji. Tam wpada w sam środek mafijnej transakcji. Powstaje zamieszanie, wybucha strzelanina i przy okazji ginie walizka z kasą. Gangsterzy, podejrzewając o kradzież Kubę, ruszają jego śladem. Tymczasem Oskar wdaje się w romans z panienką lekkich obyczajów, Lili (Anna Mucha), która chce dla niego zmienić swoje życie.

dystrybucja
Best Film
studio
Agencja Produkcji Filmowej / Best Film / Canal+ Polska / Więcej...
tytuł oryg.
Chłopaki nie płaczą
inne tytuły
Boys Don't Cry Miedzynarodowe
Więcej...
Na samym końcu filmu zostaje rzucona moneta. Można zauważyć że jest ona zaczepiona na nitce.
W końcówce filmu pokój Kuby ma inny układ mebli niż na początku.
W scenie, gdy policyjny Polonez lekko uderza w Alfę Romeo, kołpak na prawym przednim kole w policyjnym wozie zaraz po wypadku jest na swoim miejscu, natomiast chwilę później jest ładnie położony obok tego koła.
Patrząc na całą karierę reżyserską Olafa Lubaszenki, lśni wśród niej jedna perełka - "Chłopaki nie płaczą". Po debiutanckim "Sztosie" zdecydowanie można spodziewać się kina na ponadprzeciętnym, jak na polskie możliwości, poziomie. Dawka humoru, jaką przyjmiemy, zdecydowanie przekracza dzienne zapotrzebowanie na wybuchy śmiechu. Fabuła, dość często... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych