Ming-Na Wen 

7,4
3 537 ocen gry aktorskiej
Ming-Na Wen
Ming-Na urodziła się na wyspie Macau, portugalskim terytorium położonym 40 mil od Hong Kongu. Jej matka Lin Chan Wen rozwiodła się z jej ojcem, kiedy Ming-Na była jeszcze dzieckiem uczącym się dopiero chodzić. Po rozwodzie przeprowadziły się do Hong Kongu, gdzie jej matka została pielęgniarką. W Hong Kongu Lin Chen poznała Soo Lim Yee, amerykańskiego biznesmena. Wkrótce wyszła za niego za mąż i przeprowadziła się z nim do dzielnicy Queens w Nowym Jorku. 5 lat później przenieśli się do domu rodzinnego Yee w Pittsburghu, gdzie jego rodzina prowadziła restauracje Chinatown Inn. Ming-Na odkryła, że kocha grać, podczas jednego z wielkanocnych przedstawień w szkole podstawowej, w którym grała wielkanocnego króliczka. Jej matka nie była zachwycona aktorską pasją córki i wolała, by Ming-Na wybrała medycynę. Jednakże Ming-Na ukończyła Carnegie Mellon University ze stopniem naukowym w specjalizacji teatralnej. Pierwszą rolę otrzymała w 1988 roku w operze mydlanej "As The World Turns". W 1993 roku rozwiodła się ze swoim mężem. Przełom w jej karierze nastąpił, gdy zagrała w filmie "The Joy Luck Club". W 1994 roku zaczęła spotykać się z Erikiem Michaelem Zee, z którym wzięła ślub rok później. Ming-Na często użycza głosu postaciom animowanym, obecnie można ją oglądać w serialu "Ostry dyżur".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 listopada 1963

miejsce urodzenia: Coloane, Makau

wzrost: 163 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, 2 inne nagrody oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Kirk Aanes (19.05.1990 - 1993, rozwód); 2. Eric Michael Zee (od 16.06.1995), 2 dzieci: córka Michaela (ur. 21.11.2000) i syn Cooper Dominic (ur. 13.10.2005)
Ma dwóch braci - starszego Jonathana oraz młodszego, przyrodniego Leonga.
Ukończyła teatr, otrzymując tytuł licencjata, na Uniwersytecie Carnegie Mellon w Pittsburghu (Pensylwania, USA).
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 1991 r. - wak firmy Gensu;
- 2007 r. - kosmetyki do włosów firmy "Wen";
- 2008 r. - kosmetyki do włosów firmy "Wen";
- 2012 r. - kosmetyki do włosów firmy "Wen".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

dalbym max 40

Fajnie zobaczyć Ming w nowym Mulanie (chociaż rólka symboliczna) 22 lata po użyczeniu głosu animowanej Mulan :)

Od niedawna oglądam "Agentów" i musze przyznać, że oprócz uroczej do granic możliwości "Skye", moją uwage od razu przykuła uroda tej Pani :) - czego (delikatnie mówiąc) w życiu nie spodziewałbym sie po kobiecie starszej o prawie 30 lat... JESTEM W SZOKU, co te Azjatki robią że potrafią tak dobrze wyglądać..

fajną ma rolę w ostrym dyżurze i wogóle jest fajna! super z niej babka!

i to tyle bo po co więcej :) :) :) :) :)