Odtwórz Zwiastun nr 2 (polski, napisy)
Film

2020
13 800
chce zobaczyć
{"id":"740066","linkUrl":"/film/Mulan-2020-740066","alt":"Mulan","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/00/66/740066/7892022.2.jpg"}
Kobieta o imieniu Hua Mulan przebrana za mężczyzna zaciąga się do cesarskiej armii, aby pomóc swojemu schorowanemu ojcu.
Mulan
Zwiastun nr 2 (polski, napisy)
Mulan
Zwiastun nr 2 (polski, dubbing)
Mulan
Zwiastun nr 1 (polskie napisy) 1:28
Mulan - Zwiastun Nr 2 (polski, napisy) Mulan - Zwiastun Nr 2 (polski, napisy)
Hot Shots 38 komentarzy
Najciekawsze filmowe newsy tygodnia

Mulan opowiada historię nieustraszonej młodej dziewczyny, która w męskim przebraniu wyrusza do walki w obronie swojego kraju. Będąc nieodrodną córką wielkiego wojownika, Hua Mulan jest szybka, nieustraszona i zdeterminowana. Kiedy cesarz nakazuje, aby jeden mężczyzna z każdej rodziny służył w jego armii, Mulan zajmuje miejsce swojego chorego ojca. Jako Hua Jun staje się jednym z największych chińskich wojowników.

dystrybucja
Disney
studio
BenderSpink / Walt Disney Pictures
inne tytuły
Ang Lee odrzucił propozycję wyreżyserowania filmu.
W 2010 roku film miał wyreżyserować Chuck Russell, a do roli głównej zaangażowano Ziyi Zhang. Jednak produkcję wstrzymano i oboje zrezygnowali z dalszego udziału w projekcie.
Zespół do spraw castingów odwiedził pięć kontynentów i sprawdził prawie 1000 kandydatek pochodzenia chińskiego, żeby znaleźć odpowiednią do roli Mulan.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Mulan bez Mushu i piosenek

  mashe

  The DisInsider i Antyradio donoszą, że w filmie nie będzie smoka Mushu (ma pojawić się feniks), a zamiast znanych piosenek muzyka będzie jedynie w tle (podkład instrumentalny). https://www.antyradio.pl/Film/ News/Disney-wprowadzi-wiele-zm ian-do-aktorskiej-Mulan-Fani-n ie-beda-zadowoleni-33049 więcej

 • Wrażenia po zawiastunie

  shika9

  Trailer wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Przepiękna muzyka w tle! Sceny walki też całkiem niezłe. Liczyłam na to, że pokażą więcej postaci z obsady, no ale cóż... wszystko w swoim czasie. Strasznie ciekawi mnie postać wiedźmy (Gong Li). Jaka będzie jej rola w filmie? W zwiastunie ... więcej

 • normalnie skandal

  Slawek

  Aktorka grajaca Mulan nie jest czarna - znowu diyskryminuja murzynow.

 • Główna aktorka wspiera brutalne tłumienie protestów w Hong Kongu - dla zasady podziękuję.

  tomb1125

  Główna aktorka wspiera policję tłumiącą protesty w Hong Kongu. Nawet nie mówiąc o gazie łzawiącym i biciu nieuzbrojonych protestantów, w proteście chiński rząd korzysta z pomocy gangów oraz atakuje dziennikarzy i sanitariuszy. Więc ... więcej

 • Obejrzałam ten trailer i jednej rzeczy mi brakuje...

  cloe4

  chińskiego języka! Hmmm... pomarzyć można, bo w USA na filmie z napisami nie wyrobią. :P Ale cały ten dość fajny klimat angielski trochę psuje... Trochę mi się przypomniał "Czarnobyl", gdzie przyszła do mnie myśl, że fajnie by było usłyszeć rosyjski.

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.