Mira Sorvino

Mira Katherine Sorvino

6,8
3 676 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mira Sorvino

Czyżby i ta aktorka padła ofiarą oscarowej klątwy? Po otrzymaniu statuetki w 1996 roku nie wystąpiła już w żadnych znanych, dobrych filmach. Ja sama nigdy o niej nie słyszałam, przeglądałam tylko listę uhonorowanych tą prestiżową nagrodą i trafiłam na jej nazwisko.

Ellesmera

To fakt, już potem nie zagrała żadnej, absolutnie żadnej ciekawej roli w jakimś znaczącym filmie. Szkoda. Ale może jeszcze kiedyś jakiś dobry reżyser sobie o niej przypomni?

ABEL

Woody Allen powinien sobie o niej przypomnieć. W końcu to ona była główną atrakcją 'Mighty Aphrodite".

Ellesmera

Niestety w duzej mierzxe to prawda, jednak bylo kilka niezlych rol w paru ciekawych obrazach. Polecam szczegolnie takie filmy z jej udzialem:
Piękne dziewczyny
Lulu na moście
Mordercze lato

i przede wszystkim

Szara strefa o buncie w Auschwitz.

torgm

A "Droga do przebaczenia"??

Ellesmera

To nie klątwa Oscara, tylko macierzyństwa raczej. W ciągu 8 lat urodziła 4 dzieci. Czasu miała niewiele i sił pewnie też, aby grać. Ale rzeczywiście, utalentowana niezwykle.

hanulka2_filmweb

Ale dzieci zaczęła rodzić dopiero w 2004 roku. Czekała na ciekawe propozycje prawie dekadę, nie doczekała się, młodość zaczęła uciekać, zakochała się i poświęciła macierzyństwu. Straszne, że szczytem jej po-oscarowego splendoru była główna rola w filmie Mutant, który notabene w USA się nawet nie zwrócił, o zyskach nie wspominając.

Ellesmera

bez przesady w filmie Summer Of Sam Spike Lee zagrala, a to bardzo dobry film (widać nawet o ocenie i wypowiedziach internautów) :) pozdrawiam

Ellesmera

Typowy ignorant filmowy. A "Summer of Sum" czy "Droga do przebaczenia"? -> to perełki. Na uwagę zasługują: "Human Trafficking" gdzie zagrała u boku Donalda Sutherlanda. "Lulu na moście" klimat tego filmu rozwala, oraz "At first sight"

Mira Sorvino to nie tylko aktorka. Jest aktywistką i sporo czasu poświęca na akcje humanitarne. Dziś na CNN można zobaczyć program z jej udziałem o handlu małymi dziewczynkami w Kambodży. Wstrząsający dokument. Podziwiam ją, za to że chce robić coś dla innych a oglądając ten dokument można zobaczyć że to bardzo empatyczna osoba.

Ellesmera

Zagrała, choćby w "PIĘKNYCH DZIEWCZYNACH" Teda Demme, filmie wybitnym, który jednak furory nie zrobił.
https://www.filmweb.pl/film/Pi%C4%99kne+dziewczyny-1996-4087

ale potem faktycznie krucho, udane "Lulu na moście", czy "Dotyk miłości" nie podbiły publiczności, choć Mira... ciężko było się w niej nie zakochać...

Ellesmera

Raczej "klątwa" Harvey'ego Weinsteina https://www.youtube.com/watch?v=hVnjlNz6IKM

Ellesmera

to nie klątwa oscara, odmówiła weinsteinowi i udupili jej karierę. szacun dla niej za to.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones