Neidin Enid Velazquez

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/147129/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":728,"rate":6.924450549450549,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/147129/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":25,"rate":6.4,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,9
728 ocen gry aktorskiej
Nadine Velazquez
Piękna Nadine urodziła się 20 listopada 1978 r. w Chicago jako jedna z czterech córek pary portorykańskich imigrantów. Jak sama mówi, w dzieciństwie była bardzo energiczna, lubiła płatać figle, ale nie brakowało jej też wrażliwości. Podobno te cechy charakteru zostały jej do dziś. Dziesięcioletnia Nadine marzyła, by w przyszłości zostać gimnastyczką. Jednak już w wieku trzynastu lat zaciągnęła mamę do agencji szukającej młodych talentów, gdyż zapragnęła być aktorką. Nieszczęśliwie dla małej Nadine, jej matka nie chciała współpracować z agencją.

Nadine pozostały występy w szkolnym kółku teatralnym. Pierwszą rolę zagrała w przedstawieniu "Twelve Angry Jurors" (podobno grała tego najwścieklejszego). Gdy przyszedł czas na studia, Nadine wybrała Columbia College w Chicago, gdzie studiowała marketing. W międzyczasie pracowała w agencji talentów jako asystentka. Po jakimś czasie wystąpiła w reklamie McDonaldsa. Od tamtej pory często zatrudniano ją do jakiś reklamówek, a Nadine dołączyła do grupy teatralnej.

W 2001 roku, kiedy zakończyła studia z marketingu, postanowiła wyjechać do Los Angeles. Zapakowała więc rzeczy do swojej Hondy Civic i pojechała spełnić marzenie o karierze aktorskiej. Nadine zagrała kilka rólek, głównie gościnnych w serialach lub drugoplanowych w mniej popularnych produkcjach. Ponieważ jest niesamowicie piękna, szybko zaistniała w magazynach i zajęła się modelingiem. Oczywiście nie obyło się bez umieszczenia Nadine Velazquez na liście "100 najseksowniejszych kobiet" wg magazynu "Maxime".

Dużą popularność aktorka odniosła dzięki serialowi "Na imię mi Earl", który wielokrotnie nominowano do wielu prestiżowych nagród (m.in. Emmy). Nadine wciela się w rolę nielegalnej imigrantki z Meksyku, która pracuje jako pokojówka za dnia, a nocami dorabia jako "podskakująca" striptizerka. Aktorka zrezygnowała z roli w "Skazanym na śmierć", aby móc grać w tym serialu. Opłaciło się.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 listopada 1978

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

wzrost: 165 cm

mąż Marc Provissiero (2005 - 22.08.2012, rozwód)
Odrzuciła rolę Maricruz Delgado w serialu "Skazany na śmierć" (zaangażowano Camille Guaty), by móc zagrać w "Mam na imię Earl".
W 2001 roku ukończyła marketing na Columbia College Chicago w Chicago (Illinois, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych