Necro II

Ron Raphael Braunstein

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":55,"rate":6.381818181818182,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,4
55 ocen gry aktorskiej
Necro II
Roland Braunstein karierę zaczynał już od najmłodszych lat, grając na gitarze w różnych zespołach punkowych. Szybko jednak przerzucił się na muzykę hip-hopową. To ona wyrwała go z biedy, kiedy to musiał zarabiać na życie, sprzedając narkotyki. Początkowo Necro poświęcał się freestyle'owi. W tej dziedzinie zyskał bardzo złą sławę, gdyż uwielbiał kontrowersyjne teksty przekraczające często granice dobrego smaku. Dolał oliwy do ognia, kiedy na zawody DMC przyszedł z koszulką Charlesa Mansona. Mimo to nigdy nie obchodziła go ocena większości, tworzył muzykę dla małej grupy odbiorców. Pierwszą próbą zaistnienia w branży hip-hopowej była epka "Necro" (znana także jako "Cockroaches EP"), która zyskała wystarczający oddźwięk wśród słuchaczy, by Ron mógł wydać swój oficjalny debiut. Był nim krążek "I Need Drugs", który wzbudził duże kontrowersje. Nic dziwnego, skoro teksty Necro traktowały o przemocy, seksie, narkotykach i wielu podobnych sprawach. Dlatego telewizje muzyczne i radia nieczęsto puszczały tę muzykę. Mimo to skandaliczne teksty Necro zyskały również duże grono odbiorców, nie tylko wśród słuchaczy rapu. Dzięki temu wydał następne płyty takie jak "Gory Days" czy "Pre-fix for Death", na której połączył klasyczne brzmienie hip-hopu z ciężkimi gitarami i wokalami gwiazd muzyki metalowej (m.in. Jameya Jasty z ekipy Hatebreed). Necro nigdy nie ograniczał się tylko do rapowania, komponował również podkłady innym artystom takim jak jego brat Ill Bill czy Mr. Hyde.

Wszechstronność Necro przyczyniła się również do nakręcenia kilku filmów. W 1998 roku nakręcił film "The Devil Made Me Do It", który sam wyreżyserował, napisał do niego scenariusz, skomponował muzykę i zajął się montażem. W tym samym roku nakręcił klip do własnego utworu "I Need Drugs" promujący jego debiutancki album. "The Devil Made Me Do It" był hołdem dla horrorów klasy B lat 70., które Necro uwielbia oglądać do dziś. Drugim gatunkiem filmowym, który Ron promuje, jest porno. Posiada własną wytwórnię tego typu filmów i nazywa się ona Sexpert Video. Najpopularniejszym tytułem Necro w tej branży jest "Sexy Sluts: Been There, Done That".

Necro posiada własne wydawnictwa muzyczne "Psycho+Logical-Records" zajmujące się wydawaniem głównie undergroundowych wykonawców hip-hopu. W 2008 roku odbyła się trasa koncertowa "The Killing And Fucking Tour", podczas której Ron odwiedził Europę, promując swój ostatni album "Death Rap". 15 października 2008 r. zagrał pierwszy koncert  w Polsce.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 czerwca 1976

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 185 cm

Słynie z brutalnych i szokujących tekstów (min. sadomasochizm, tortury, morderstwa, gwałty i narkotyki).
Jest założycielem i właścicielem powstałej w 1999 roku wytwórni płytowej Psycho+Logical-Records.
Jest młodszym bratem rapera Ill Billa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych