Charles Milles Maddox

[{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/161793/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":5.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/161793/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/161793/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
5,5
2 oceny gry aktorskiej
Charles Manson
Charles Milles Manson urodził się 12 listopada 1934 r. w Cincinnati w stanie Ohio. Jego matka była alkoholiczką, biologicznego ojca prawdopodobnie nigdy nie poznał. Przyjął nazwisko męża matki, za którego wyszła krótko po jego narodzinach. Według jednego z członków rodziny sprzedała syna pewnego dnia za kufel piwa bezdzietnej kelnerce. Po paru dniach dziecko zostało jej odebrane przez wuja. Kiedy matka została skazana na 5 lat więzienia za napad z bronią w ręku, młody Manson trafił pod opiekę wujostwa. Po powrocie żyła przez jakiś czas z dzieckiem, lecz szybko zaczęła się starać o umieszczenie go w rodzinie zastępczej. Sąd zadecydował o wysłaniu go do szkoły z internatem dla chłopców, z której ten po 10 miesiącach uciekł do matki, ta jednak go odrzuciła. Od tego momentu zaczęły się jego kłopoty z prawem, większą część życia przebywał w poprawczakach, później więzieniach za różne przestępstwa: kradzieże, wyłudzenia, stręczycielstwo.

W latach 60., w przerwie pomiędzy odbywaniem kar w zakładach zamkniętych, Manson założył tzw. rodzinę, której był guru. W 1969 roku namówił kilku członków sekty do popełnienia serii okrutnych morderstw, które wstrząsnęły Stanami Zjednoczonymi. Wśród ofiar była między innymi ówczesna żona Romana PolańskiegoSharon Tate (była w 8 miesiącu ciąży) oraz polski producent filmowy Wojciech Frykowski.

Po głośnym procesie Manson wraz z członkami sekty odpowiedzialnymi za zabójstwa zostali skazani na karę śmierci, którą zmieniono na dożywocie po zmianie prawa stanowego. Po dziś dzień przebywa w więzieniu w stanie Kalifornia, a jego postać nie przestaje fascynować. Wśród artystów, którzy zainspirowali się Charlesem Mansonem, jednym z najlepiej znanych jest Marilyn Manson.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 12 listopada 1934

data śmierci: 19 listopada 2017

miejsce urodzenia: Cincinnati, Ohio, USA

wzrost: 157 cm

trzykrotnie żonaty 1. Rosalie Jean Willis (17.01.1955 - 1957, rozwód), syn Charles Milles Jr.; 2. Candy "Leona" Stevens (1959 - 1963, rozwód), syn Charles Luther; 3. <a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=402255>Mary Brunner</a> (od 1967), syn Valentine Michael (ur. 15.04.1968)
Jest autorem dwóch piosenek, które zostały nagrane przez innych wykonawców. Są to: "Never Learn Not to Love" zespołu The Beach Boys oraz "Look At Your Game, Girl" grupy Guns N' Roses.
Został oskarżony o 2 morderstwa, sam twierdzi że popełnił ich 35.
Anthony Hopkins wcielając się w postać Hannibala Lectera podczas filmowych dialogów nie mrugał oczami. Naśladował w ten sposób Mansona.