Nie spodziewalem sie po nim,ze moze tak wiele wniesc do samego filmu o Potterze,a jednak! Muzyka jest duzo lepiej skomponowana od swojego poprzednika Patricka Doyle.Co do soundtracku na szczegolna uwage zwracam przy utworach ,,Dumbledore´s Army´´,Fireworks, czy Flight of the order of the Phoenix(wpadaja w ucho).
Odpowiedni kompozytor do odpowiednich części Harry'ego Pottera. Hipnotyzująca muzyka do ponurego Księcia Półkrwi, równoważąca mrok filmu z wszechobecną magią uniwersum, choć przygasającą z każdym kolejnym rokiem w Hogwarcie. Bez skocznych utworów, raczej oszczędne, subtelne, klimatyczne kompozycje, nadające scenom...
W sumie jego muzyka do Zakonu Feniksa nie była zła. Zgadzam się Hooper skomponował parę interesujących utworów, ale... ale... John Williams to nie jest. Tzw. utwory mroczne czy też tzw. action score mu średnio wyszyły, nie mówiąc o utworach z jakimś głębszym podłożem emocjonalnym.
Nie jest na pewno złym kompozytorem,...