Nina Siemaszko 

Antonina Jadwiga Siemaszko

6,4
248 ocen gry aktorskiej
Nina Siemaszko
Nina Siemaszko rozpoczęła karierę aktorską w wieku 4 lat w chicagowskiej produkcji "The Sound of Music", a później kontynuowała swoje rzemiosło w miejskim, polskojęzycznym RefRen Theatre. Gdy dorosła, wyrzeźbiła karierę oscylującą pomiędzy pierwszo- i drugoplanowymi rolami telewizyjnymi. Siemaszko zadebiutowała w "One More Saturday Night" (1986), zanim pojawiła się w "License to Drive" (1988), z Corey Haim i Corey Feldman.
W 1989, zadebiutowała na małym ekranie epizodyczną rólką w miniserialu telewizji CBS "Lonesome Dove". Zwrot w jej wizerunku nastolatki nastąpił po filmie "Wild Orchid II: Two Shades of Blue", który nie przyniósł jej pochlebnych recenzji, ale dzięki niemu otrzymała rolę córki Talii Shire w "Bed and Breakfast" i Mii Farrow w "Sinatra".
Jedną z jej najlepszych ról była rola w "The Saint of Fort Washington" (1993) Projekty takie jak: "Floundering" i "Airheads" (oba w 1994) zrobiły niewiele dla jej kariery.
Chciała bardzo zagrać siostrę Annette Bening w komedii "The American President" (1995), film ten jednak okazał się klapą. Kolejną produkcją był pilot serialu "The Pastor's Wife" (1995), do którego scenariusz napisał David E Kelley, w którym grała tytułową rolę. Zagrała także w "George B." (1997) obok Davida Morse'a. W tym samym roku, zagrała rolę pielęgniarki, której samochód wyrywa się spod kontoli w telewizyjnym filmie "Runaway Car". Coraz częściej Siemaszko wcielała się w rolę Mony Ramsay (stworzonej przez Chloe Webb) w serialu "Armistead Maupin's 'More Tales From the City'" zanim zagrała obok Robina Williamsa w "Jakob the Liar" (1999).
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 lipca 1970

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

wzrost: 163 cm

Jest córką polskiego działacza podziemnego, który przeżył obóz koncentracyjny w Sachsenhausen.
Zagrała małą rolę we "Wściekłych Psach" Quentina Tarantino. Reżyser zdecydował jednak, że scena z jej udziałem nie zostanie włączona do filmu. Scenę tę można zobaczyć w specjalnej edycji filmu, wydanej z okazji dziesięciolecia.
Jest siostrą aktora Casey'a Siemaszko.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych