miniserial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
miniserial

Na południe od Brazos

Lonesome Dove
1989
6h 24m
8,4 896
ocen
8,4 10 1 896
Dwaj emerytowani szeryfowie z Teksasu, Gus McRae i Woodrow Call, są zadowoleni na myśl o spędzeniu reszty swoich dni w małym teksańskim miasteczku Lonesome Dove. Ich... więcej

Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Na południe od Brazos zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Serial zdobył 2 nagrody Złoty Glob, 9 innych nagród oraz 16 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Dwaj emerytowani szeryfowie z Teksasu, Gus McRae i Woodrow Call, są zadowoleni na myśl o spędzeniu reszty swoich dni w małym teksańskim miasteczku Lonesome Dove. Ich dawny przyjaciel Jake przyjeżdża do miasta i opowiada im o niesamowitych możliwościach dla ranczerów bydła w Montanie. Zachęcony tym Call namawia Gusa i wielu innychDwaj emerytowani szeryfowie z Teksasu, Gus McRae i Woodrow Call, są zadowoleni na myśl o spędzeniu reszty swoich dni w małym teksańskim miasteczku Lonesome Dove. Ich dawny przyjaciel Jake przyjeżdża do miasta i opowiada im o niesamowitych możliwościach dla ranczerów bydła w Montanie. Zachęcony tym Call namawia Gusa i wielu innych mieszkańców do wyruszenia na niebezpieczny spęd bydła do Montany. Gus ma jednak ukryty cel: jego dawna ukochana mieszka teraz w Nebrasce i liczy, że dostanie od niej drugą szansę. Wraz z czasem trwania wyprawy nabiera ona epickich rozmiarów, ostatecznie stając się prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem w życiu wszystkich uczestników.

studio
Motown Productions / Pangaea / Qintex Entertainment
tytuł oryg.
Lonesome Dove
inne tytuły
Serial nakręcono w Austin, Brackettville, Del Rio, na terenie Bastrop State Park (Teksas, USA) oraz w Angel Fire, Santa Fe, Santo Domingo Pueblo, Galisteo, San Ildefonso Pueblo i nad Black Lake (Nowy Meksyk, USA).
Na początku był scenariusz, McMurtry napisał go już w 1971 r. W zamyśle autora głównych bohaterów mieli zagrać legendarni westernowi wyjadacze: Calla - John Wayne, Augustusa - James Steward, a Jake'a Spoona - Henry Fonda; z Peterem Bogdanovichem za kamerą. Projekt upadł po odmowie Wayne'a. 10 lat później McMurtry odkupił scenariusz i napisał powieść, na której miniserial jest oparty.
Robert Duvall mial pierwotnie grać Woodrowa Calla. Role tą odrzucili James Garner (z przyczyn zdrowotnych) i Jon Voight; więc zatrudniono Tommy Lee Jonesa. Jednak obaj, Garner i Voight, zagrali Calla w sequelach. Gdzieś "po drodze" zagrania Calla odmówił także Charles Bronson. Dość powiedzieć, że ostatecznie TLJ stworzył w tej roli jedną ze swoich najwybitniejszych kreacji.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Sprawdzone info. Śledźcie na FB hastag #LonesomeDovePL2017 .

Epopea kowbojska, opowieść o twardych ludziach stworzonych przez przez dziki kraj. Doskonale narysowane postacie, zarówno te głowne jak i drugoplanowe. Najlepsza, życiowa rola Roberta Duvalla. Wspaniałe dialogi, zdjęcia i muzyka.
Szescioodcinkowy film oparty na książce Larrego McMurtrego; jeśli ktoś przepada za...

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Wspaniałe!

ocenił(a) serial na 10

Świetna fabuła, doskonała gra, znakomicie rozpisane postaci, kapitalne dialogi. To nic, że można znaleźć kilka drobiazgów, które mogą drażnić. Jako całość te cztery filmy są wspaniałe. Się ogląda!

Dead Man's Walk - set in the early 1840s
Comanche Moon - set in the 1850-60s
Lonesome Dove - set in mid-to-late 1870s (na południe od Brazos)
Streets of Laredo - set in the early 1890s

Najbardziej znana jest trzecia część która doczekała się także innej kontynuacji : Return to lonesome dove...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones