Film

License to Drive

1988 1 godz. 28 min.
6,7 2 149
ocen
6,7 10 2149
831
chce zobaczyć
{"id":"36982","linkUrl":"/film/Prawo+jazdy-1988-36982","alt":"Prawo jazdy","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/69/82/36982/6934125.2.jpg"}
Les oblewa egzamin na prawo jazdy. Nie zamierza jednak zrezygnować z wymarzonej randki. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

16-letni Les Anderson (Corey Haim) przystępuje do egzaminu na prawo jazdy. Jeżeli uzyska licencję, otworzą się przed nim nowe możliwości na spędzanie weekendów z przyjaciółmi Deanem (Corey Feldman) i Charlesem (Michael Manasseri) oraz szansa na zbliżenie się do dziewczyny swoich marzeń, Mercedes Lane (Heather Graham). Nieprzygotowany Les16-letni Les Anderson (Corey Haim) przystępuje do egzaminu na prawo jazdy. Jeżeli uzyska licencję, otworzą się przed nim nowe możliwości na spędzanie weekendów z przyjaciółmi Deanem (Corey Feldman) i Charlesem (Michael Manasseri) oraz szansa na zbliżenie się do dziewczyny swoich marzeń, Mercedes Lane (Heather Graham). Nieprzygotowany Les oblewa test, a próba ukrycia prawdy przed rodzicami kończy się niepowodzeniem. W piątkowy wieczór Mercedes dzwoni do chłopaka, z pytaniem, czy zabierze ją na randkę. Po zmierzchu Les wykrada z garażu samochód i rozpoczyna pełną szalonych przygód noc.

boxoffice
$22 433 275 w USA
budżet
$8 000 000
studio
Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia) / Davis Entertainment
data produkcji
1988
tytuł oryg.
License to Drive
inne tytuły
Prawo jazdy Polska
To Live and Drive in L.A. (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Corey Feldman początkowo brał udział w przesłuchaniach do roli Lesa Andersona. Pod uwagę był brany również Ben Affleck.
John Hughes był brany pod uwagę do wyreżyserowania filmu. W roli Lesa Andersona chciał obsadzić Anthony'ego Michaela Halla, a w roli Mercedes Lane - Molly Ringwald.
Kiedy pijany kierowca zasypia, a auto Lesa zjeżdża na autostradę, świecą się 2 z 4 świateł samochodu. Za chwilę świecą się już wszystkie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych