Norma Shearer

Edith Norma Shearer

8,2
184 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Norma Shearer

Fakt - w karierze pomogło jej małżeństwo ze znanym i wpływowym producentem filmowym (swoje najlepsze role zagrała jakby nie patrzeć podczas tego małżeństwa). Nie była według mnie wybitną aktorką, choć dostała (niezasłużonego zresztą) Oscara i kilka nominacji do tej nagrody. Brak jej choćby charyzmy Grety Garbo, seksapilu Dietrich, talentu Bette Davis, czy lekkości Joan Crawford. Jej styl gry aktorskiej oglądany/oceniany po latach wydaje się mocno przerysowany i manieryczny (vide - Maria Antonina; Romeo i Julia; Wolne dusze). Podobała mi się jednak w duetach z Fredriciem Marchem (Uwielbiana; Uśmiech szczęścia), choć może dlatego że to znakomite filmy są. Trzeba jednak przyznać, że na pewno zapisała się w historii kinematografii.

użytkownik usunięty
Qmid

Zgadzam się z powyższą opinią. I napiszę że do tej pory nic się nie zmieniło w świecie filmowym jeśli chodzi o znajomości czy też posiadanie znanego nazwiska. To połowa sukcesu, dostać dobrą rolę.
Widziałem z nią m.in. Męczennica Miłości (tańcząca w gospodzie), Ten, którego biją po twarzy, Rewia piękności, Książę student, Śliskie perły, Wolne dusze, Uśmiech szczęścia, Maria Antonina, Kobiety i jeszcze parę innych.
Najbardziej przypadły mi do gustu jej pierwsze filmy, lekkie, młodzieńcze role. Później przemysł filmowy (czytaj mąż) ją wchłonął i zmienił. Po śmierci męża jej droga filmowa musiała dobiec końca. Miała swoje pięć minut i je wykorzystała. Napiszę jeszcze że najprawdziwsze miłości rodzą się wbrew opini większości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones