[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/324196/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":75,"rate":7.026666666666666,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/324196/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":36,"rate":7.888888888888889,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/324196/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":1,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,0
75 ocen gry aktorskiej
Ntare Guma Mbaho Mwine
Ntare uczył się aktorstwa na Uniwersytecie w Nowym Yorku. Studia ukończył w The Moscow Arts Theatre w Rosji, The Royal National Theatre w Londynie i The University of Virginia. Jego fotografie były wykorzystywane prze HBO w serialu "Sześć stóp pod ziemią" oraz wystawiane przez UCLA Fowler Museum of Cultural History, The Latino Art Museum, The United Nations, Rush Arts Gallery i Museum Africa in Johannesburg. Jego pierwszą sztuką jest "Biro". Jest to muli-medialne wykonanie solo, które miało swoją światową premierę Narodowym Teatrze w Ugandzie a następnie w Londynie i Nowym Yorku. Ntare występował również w The Steppenwolf Theatre, The Kennedy Center, The Lincoln Center, ACT, The Long Wharf Theatre and the National Tour of Six Degrees of Separation. Za zagraną rolę w tym ostatnim dostał nominację od NAACP Image Award dla najlepszego aktora. Jego pierwszy film dokumentalny "Beware Of Time" nadawany był w Ugandzie a następnie na wyświetlany na Pan African Film Festival w Los Angleles i The Black International Cinema w Berlinie, gdzie został wybrany najlepszym filmem w sprawach dotyczących zmarginalizowanego społeczeństwa.
Więcej

Dane personalne:

miejsce urodzenia: Uganda

żona Ena Frias (24.03.2001 - 2007); rozwód
Ukończył aktorstwo na wydziale sztuk pięknych na Uniwersytecie w Nowym Jorku.
Uzupełniał studia aktorskie na Uniwersytecie w Wirginii a także w The Moscow Arts Theatre w Rosji i Royal National Theatre w Londynie (Wielka Brytania).
Oprócz aktorstwa zajmuje się fotografią i pisarstwem - jego prace pokazywane były w programie HBO "Six Feet Under" oraz na wystawach m. in. w Fowler Museum of Cultural History, The Latino Art Museum, The United Nations, Rush Arts Gallery i Museum Africa w Johannesburgu.

forum osoby Ntare Guma Mbaho Mwine

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum