Rachel Weisz 

Rachel Hannah Weisz

8,0
40 720 ocen gry aktorskiej
Rachel Weisz
Rachel Weisz urodziła się 7 marca 1970 roku w Londynie, w Anglii (Wielka Brytania). Wychowywała się w Hampstead Garden wraz z młodszą siostrą, Minnie w rodzinie wynalazcy oraz nauczycielki. Rodzice Rachel wyjechali z Anglii przed wybuchem drugiej wojny światowej, aby uciec przed hitlerowcami. Jej ojciec, George były Żydem, tak jak i jej dziadek Alexander, który był sekretarzem Światowego Związku Studentów Żydowskich. Matka Rachel, Edith Ruth jest pochodzenia austriackiego, włoskiego i żydowskiego.

Swoją edukację rozpoczęła w North London Collegiate School. Następnie uczęszczała do Benenden School. Po czym uczyła się w Girls School St Paul. Podczas nauki na Uniwersytecie Cambridge, gdzie studiowała filologię angielską, występowała w wielu studenckich produkcjach. Rachel założyła wtedy grupę teatralną Talking Tongues, z którą na Festiwalu w Edynburgu zdobyła nagrodę The Guardian Award.

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła w 1992 roku, kiedy to otrzymała role w mini-serialu telewizyjnym "Czerwone i czarne". Początkowo występowała głównie w produkcjach telewizyjnych i teatralnych. Nie musiała jednak długo czekać na swój pierwszy aktorski sukces. W 1996 roku wystąpiła w thrillerze "Reakcja łańcuchowa", gdzie partnerowali jej Keanu Reeves i Morgan Freeman. Następnie pojawiła się jako Amy Foster w dramacie Beebana Kidrona - "Kochankowie sztormowego morza".

Na początku 1999 roku zagrała w produkcji pt. "Kropla słońca". Dużą sławę przyniosła jej rola Evy Carnahan w megahicie "Mumia". Za tę rolę otrzymała nominację do nagrody Saturn, w kategorii najlepsza aktorka. W 2001 roku ponownie wcieliła się w Evy w filmie "Mumia powraca". Została uhonorowana nominacją do Europejskiej Nagrody Filmowej za rolę w filmie "Wróg u bram". Następnie partnerowali jej Hugh Grant i Nicholas Hoult w ekranizacji powieści Nicka Hornby - "Był sobie chłopiec".

Rok 2005 okazał się kamieniem milowym w jej karierze -  zagrała rolę Tess Quayle w filmie Fernanda Meirellesa "Wierny ogrodnik".  Za tę rolę otrzymała nagrodę Oscar w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Tego samego roku partnerował jej Keanu Reeves w adaptacji komiksu "Constantine". W 2009 roku otrzymała nominację do nagrody Goya za główną rolę w filmie "Agora". Reżyser filmu twierdził, że postać Hypatii, została napisana specjalnie dla niej. Następnie wystąpiła w filmie Petera Jacksona - "Nostalgia anioła". Mając 40 lat zagrała główną rolę w filmie opartego na podstawie prawdziwych wydarzeń "Niewygodna prawda".

W 2011 roku na planie filmu "Dom snów" poznała Daniela Craiga, którego poślubiła 22 czerwca 2011 roku.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 marca 1970

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 168 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 8 innych nagród oraz 29 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Daniel Craig (od 22.06.2011), córka (ur. 01.09.2018)
Była brana pod uwagę do głównej roli w filmie "Dziennik Bridget Jones". Postać tę zagrała Renée Zellweger.
Początkowo miała zagrać rolę Katherine Thorn w remaku klasycznego horroru "Omen". Ostatecznie angaż otrzymała Julia Stiles.
Starała się o rolę Janet Hartigan w filmie "Recepta na szczęście". Postać tę zagrała Sarah Jessica Parker.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

według mnie jest ona idealną kobietą pd względem wyglądu:) Mógł bym na nią ciągle patrzeć. I ten jej głos... ech. kto ma jeszcze takie same zdanie o niej?

ukradłbym mu tylko Rachel, a wszystko inne ominąłbym szerokim łukiem. W constantine wyglądała lepiej niż super. Czyli lepiej niż ja!

Ma coś takiego tajemniczego w oczach, że nie można się na nią napatrzeć. I jaki talent aktorski! Choćby w "Mumii" czy we "Wróg u bram" - jak ona to świetnie zagrała! Dla mnie jedna z najlepszych i najpiękniejszych aktorek

Myślałem,że ona ma ze 30-pare lat... Troche sie zdziwiłem,dowiadując sie,że to prawie 50-tka. Tak czy tak,dalej jest seksowną i piekną kobietą. Nie jest to może jakas klasyczna pieknosc,ale ma oryginalność i niesamowity magnetyzm.

W wieku 48 lat urodziła córkę. Ale bardziej szokuje mnie fakt, że ma już 48 lat!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones