Mark Paul Oakenfold

[{"id":4,"name":"music","above5p":true,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"/person/ajax/roles/43566/4","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":93,"rate":6.397849462365591,"desc":"oceny","profession":"muzyki"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/43566/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":5.5,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
6,4
93 oceny muzyki
Paul Oakenfold
Paul Oakenfold urodził się 30 sierpnia 1963 roku w Greenhithe. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w późnym latach 80-tych, gdy zaczął grywać soul w popularnym Covent Garden. Od 1984 roku mieszkał i pracował w Nowym Jorku, gdzie poszukiwał, a następnie nadzorował talenty muzyczne. Został również agentem grupy Beastie Boys oraz Run-D.M.C.

W 1989 roku wraz z przyjacielem Stevem Osbornem podjął się produkcji płyty formacji Happy Mondays pt. "Pills'N'Thrills And Bellyaches". Krążek okazał się sukcesem, który przyniósł im nagrodę Brit. Rok później założył wytwórnię płytową Perfecto Records.

W 1993 roku założył zespół Grace. Ich singiel "Not Over Yet" stał się hitem tanecznym na Wyspach Brytyjskich. Od tamtej pory nagrania Paula są często wykorzystywane przez producentów filmów i seriali.

W 2001 roku napisał ścieżkę dźwiękową do filmu "Kod dostępu", a jego utwór "Dread Rock" znalazł się na ścieżce dźwiękowej "Matrix Reaktywacja".

W 2002 roku wydał swój pierwszy solowy album "Bunkka", do nagrania którego zaprosił wielu znanych artystów, m.in. Nelly Furtado czy Ice Cube'a. Obecnie grywa w najpopularniejszych klubach na całym świecie.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 sierpnia 1963

miejsce urodzenia: Anglia, Wielka Brytania

żona Angela Oakenfold (2000 - 2004, rozwód)
W 1989 roku założył własną wytwórnię płytową Perfecto Records.
Wydał następujące albumy:
- 2002 r. - "Bunkka";
- 2006 r. - "A Lively Mind";
- 2014 r. - "Trance Mission".
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pobijają go tylko Andre Tannenberger znany jako ATB, oraz Paul Van Dyk :]

 • kto widział OPERATION SWORDFISH ten wie....trance&break&beat&pro gressve house...to co najlepsze....

  1
  • Wystapi w polsce na global gathering 7 czerwca? w tamtym roku byl na tej imprezie takze nie wiadomo nic :/ Tiesto mial byc i go nie bedzie... Guetta bedzie i te inne dziady :D Ale o Oakenfoldzie nic a nic.. szkoda, bo glownie dla niego chcialem jechac na te impreze... Zadowole sie resztkami w postaci ... więcej

   • Mój ulubiony DJ! Fantastyczny soundtrack do Swordfisha i znakomity kawałek Ready Steady Go do Zakładnika i Tożsamości Bourne'a! Uwielbiam słuchać jego Essentiali i w ogóle jego muzy!

    2
    • Gratulacje za nominację do nagrody za najlepszy album Electronic/Dance "A Lovely Mind"... Albumu jeszcze nie przesłuchiwałem, ale sądząc po stylu Paula, powinien być dobry, skoro otrzymał tę prestiżową nominację... Tiesto powoli wygasa, ale szkoda, że Paul odchodzi ze sceny muzycznej, tj. z ... więcej