Peter O'TooleI

Peter Seamus O'Toole

8,3
7 513 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Peter O'Toole

Mam pytanie widziałem troję i mam zamiar zobaczyć Lawreca z Arabii ale nie wiem w jakich o filmach znanych grał podawajcie jego najlepsze tytuły

skiba_94

Niestety, mimo iż jestem fanem O'Toole'a muszę przyznać, że w wielkich hitach nie grał, najlepszy jego film to bez wątpienia "Lawrence", potem chyba "Lew w Zimie", polecam również "Noc generałów".

skiba_94

A, zdecydowanie warto zobaczyć również "Hitlera" gdzie grał Hindenburga i "Ostatniego Cesarza".

_Andrzej_

dziękuje
























skiba_94

Nie ma ich na DVD (póki co najwyżej import w wersji oryg.), ale warto obejrzeć, jak się trafią w TV: "Prywatna wojna Murphy'ego", "Lord Jim", "Piętaszek" i "Mój najlepszy rok" (czasem chodzi na TCM). To obrazy, gdzie P.O'T. praktycznie "kradnie" cały film dla siebie. Dla wielbicielek, szczególnie gdy był piękny i młody w "Jak ukraść milion dolarów" - zabójczy:)

skiba_94

byl taki serial kiedys Masada, wlasciwie to film podzielony na 4 kawalki, O'Toole gral rzymskiego dowodce, bodajze Silve

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones