Peter Stormare

Rolf Peter Ingvar Storm

7,7
23 337 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Peter Stormare

Bo jak tak patrze to sama epizody ( genialne ale epizody ) żadnej głownej roli takiej na 95% filmu. jeżeli ktoś zna jego film z główną rolą to niech się podzieli ze mną swoją wiedzą i źródłem

Niffer

Hmm.zastanawiam się czy Stormare grałw jakimś filmie główną rolę... ja niestety sobie nie przypominam

blondi__90r

Gra w dwóch nowych skandynawskich produkcjach autora "Ellinga" i to w jednej z głównych ról. Zapowiada się nieźle. W między czasie robi kilka innych filmów - z tego co widzę facet nie ma wolnego. I dobrze dla nas.

Niffer

Ja również nie trafiłam na taki film... w sumie dość długą role ma w Hitlerze...
Ale zeby na 95% filmu, to raczej nie znajdziesz... miejmy nadzieję, że niedalekiej przyszłości zobaczymy film w którym główna rolę gra Peter...

Niffer

,,Wilk"... :) Produkcja Szwedzka...
Świetnie w nim zagrał. Jak zwykle z resztą :)

assa_fw

A Hamilton?

Niffer

On jest jak Steve Buscemi - mistrz drugiego planu

krzycho123

Dobrze to ująłeś ;)

krzycho123

Jest lepszy, bo przerobił Buscemiego na wiórki ;]

aldo_apacz

No ... może nie aż tak...
Ale Stormare jest ciutkę lepszym aktorem.
Ale cały wizerunek i samo pojawienie się w filmie mordy Buscemiego poprawia cały film.
Nie będę ich do siebie porównywac, bo oboje są jednymi z najlepszych aktorów.

Tak samo - wg. mnie nie powinno byc rankingu GŁÓWNEGO ze wzg. na filmy...
No bo co ?!
Jest jeden najlepszy na świecie film psychologiczny, jedna komedia i jeden dramat.
No i co teraz ?!
Przecież każdy jest najlepszy w swojej kategorii, no to co dac na pierwsze miejsce ?

krzycho123

No to się nie patrz na ranking ogólny:D
Przecież jest tam opcja wyselekcjonowania jednego gatunku.

yasioo

Ale jak się tu nie patrzeć ?!
Ciekawość cecha ludzka :)

Niffer

No właśnie - wspomniany wcześniej film - "Wilk" (2008) produkcji norwesko- szwedzko -duńskiej, w której Stormare gra główną rolę. Gra tam hodowcę reniferów, który w obronie swojego stada zostaje zmuszony do zabicia wilka - zwierzęcia pod ścisłą ochroną. A że Norwegia to b. restrykcyjny kraj jeśli chodzi o te sprawy , grozi bohaterowi za to więzienie i bardzo wysokie odszkodowanie. Typowa publicystyka i ważny temat ekologiczny o granicach restrykcji prawa .. Nietypowa i świetna rola. Zadziwia normalnością i naturalizmem, a przede wszystkim wrażliwością bohatera - bardzo nietypowe zadanie dla aktora charakterystycznego, grającego najczęściej psycholi...:) Gorąco polecam!

elopietia

Tylko mi teraz podaj adres sklepu, gdzie można go kupić...

Niffer

nawet jak gra epizody , to gra je genialnie
nie można ich przeoczyć :)

Anda00

Była to chyba bardziej rola 2-planowa niż epizod, ale świetnie zagrał ruska w Armageddon'ie
to było naprawdę coś !

No cóż ... nie dało się go nawet przeoczyc w Nacho Libre choc grał tam przez dosłownie 2 minuty :)

krzycho123

Peter to mistrz drugiego planu

Anda00

Peter jest moim ulubionym aktorem zaraz po Willisie. Uważam, że człowiek ma niesamowity talent, rusków gra jak nikt inny. Ostatnio poświęcam całkiem sporo czasu na obejrzenie całej jego filmografii, niezle mi to idzie, na koncie mam juz 23 filmy i jeden serial z jego udziałem. Uzależniłam się od tego aktora, ostatnio oglądając jakiś film w TV nie mogłam uwierzyć, że go tam nie było. Chyba jednak muszę zwolnić z przeglądaniem tej filmografii.Zgadzam się z tym, że w Nacho Libre nie dało się go przeoczyć jednak niezmiernie mi żal, że nie pokazali go więcej, do ostatniej minuty liczyłam, że jeszcze go zobaczę. Szkoda mi go, że tak go nie docenili i nie gra głównych ról prócz tych skandynawskich, których za nic nie mogę znaleść w internecie, jednak korzystając z faktu iż mieszkam w Norwegii tutaj się za nimi rozejrzę. Aczkolwiek może to i dobrze, że gra role drugoplanowe, ktoś musi, a one często są bardzo ciekawe a kto lepiej zagra je od Petera? Dzięki niemu teraz oglądając film zwracam uwagę na aktorów wymienionych po słowach ''w pozostałych rolach''. A i jeszcze jedno, chociaż naprawdę uwielbiam jego grę i jego rolę to strasznie boli mnie jego śmierć, zwłaszcza przedwczesna śmierć jak np w "Udając Boga'' Wiadomo, że w wielu filmach przeżył, jednak przez sporą część czasu denerwuje się, że zaraz go zabiją a to przecież jeszcze nie czas, miałam to np w Armagedonie czy w Parku Jurajskim, wielka była moja radość, że w tym pierwszym dożył do końca jednak w tym drugim znów zdecydowanie za szybko odszedł....

Czeza

Skoro tak uzależniłaś się od tego aktora to powinnaś też zobaczyć, filmiki w internecie z jego udziałem, za które oczywiście nie wziął żadnej kasy, po prostu miał satysfakcję z tego że to zrobił.
Mowa tu oczywiście o oficjalnym teledysku zespołu Sabbaton - Uprising, opowiadającym o powstaniu warszawskim:
http://www.youtube.com/watch?v=uZT0r-tWOKE
Zagrał w tym teledysku ponieważ grupa Sabbaton pochodzi ze Szwecji, i tak właściwie to Stormare i członkowie tej grupy (!) POCHODZĄ Z JEDNEGO MIASTA (!) :D

Oprócz tego zagrał również, co jest cały czas totalną tajemnicą jak oni go ściągneli do siebie
w kilku filmikach z serii śmiesznych filmików "5 second films"
http://www.youtube.com/watch?v=0Wya6wFTxl0
http://www.youtube.com/watch?v=34qdi-CuT6M



Czeza

Wypowiedziałaś właśnie najważniejszą bolączkę dla fanów Petera...Facet ginie w prawie każdem filmie/serialu, gdzie gra. Strasznie mnie to wkurza, bo należy do 2 moich ulubionych aktorów. Mam na koncie prawie całą jego filmografię, nawet filmy, w których zagrał tylko przez 2 sekundy. I był w Polsce, mogłam mieć jego autograf, ale nie wiedziałam, dopiero 3 dni później...;/. Ale mam do niego pewny kontakt, tak, że wszystko jest w porządku :). Aha, oglądałaś "Insanitarium"? ;).

Black_Falcon

Aha, czy wiesz, że facet ma własny zespół? :).

Niffer

Taka ciekawostka, w Fargo grali Stormare, Buscemi i Macy, w sumie każdy z nich jest w pewnym sensie mistrzem drugiego planu, dwaj ostatni panowie dostali własne seriale w ostatnim okresie, mam nadzieję, że Peter też mógłby coś ciekawego zagrać na kablówce HBO/Showtime/Starz/FX/AMC, dostać jakąś główną rolę w serialu, ale on raczej nie chce :-).

BOOMER1

W teledysku Uprsing oczywiście go widziałam, ogólnie mówiąc uwielbiam Sabaton :) Co do pozostałych filmików, chętnie zobaczę.
Fargo oczywiście też widziałam, film był całkiem fajny, nie zachwycił mnie specjalnie, wszystko zniszczyła ta lekko upośledzona policjantka i jej mąż który mnie obrzydzał. Jednak Stormare i Buscemi uratowali ten film, baz wątpienia mistrzowie, ten film ma swój klimat i całkiem miło się do niego wraca. Też bym go chętnie widziała w jakimś serialu, może nie w roli głównej ale w czymś w stylu Johna Abruzziego jak w Skazanym na śmierć, gdzie szczerze mnie zachwycił. To w tym serialu zobaczyłam go po raz pierwszy i dostrzegłam jaki ma facet ogromny talent. Jednak z tego co mi wiadomo Peter nie ma ochoty na grę w serialach i woli poświęcać czas na filmy. To w sumie zrozumiałe, praca nad serialem pochłania strasznie dużo czasu, znacznie więcej niż jedno razowy film.

Niffer

Jak chcesz go dużo na ekranie to polecam Prison Break. Sezon pierwszy i kawałek drugiego. Nie gra tam głównej roli ale jest go dużo i gra dość ważną postać. Do obejrzenia na i i t v . i n f o (bez spacji)

Niffer

Zagrał główną rolę w "Small Town Murder Songs". Polecam

iroquaiz

gdzie go można obejrzeć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones