[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/7678/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":302,"rate":7.327814569536423,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,3
302 oceny gry aktorskiej
Peter Youngblood Hills
Syn Amerykanki i Anglika, pierwsze kilka lat życia spędził w Botswanie. Rodzina przeniosła się do USA gdy jego ojciec wstąpił na Uniwersytet Indiana by studiować śpiew operowy.
Po rozwodzie rodziców w 1981, zamieszkał z matką w Tennessee, później z ojcem w Szkocji i tak kursował między kontynentami aż do 1990 roku, kiedy to ostatecznie zamieszkał w Londynie z ojcem i macochą i wstąpił do prywatnej szkoły Mill Hill.

Edukację zakończył w 1998 roku i postanowił wziąść rok wolnego. W tym czasie zaczął stawiać też pierwsze kroki w środowisku filmowym, zaczynając od reklam telewizyjnych.

Szybko, bo jeszcze w 1998 roku dostał rolę w filmie <a href=http://www.filmweb.pl/Film?id=11507 >W stronę Marrakeszu</a>, która utwierdziła go w decyzji poświęcenia się aktorstwu. Od 2000 roku w miarę regularnie pojawia się na dużym i małym ekranie, zwłaszcza od roli w bijącym rekordy popularności miniserialu HBO <a href=http://kompania.braci.filmweb.pl/ >Kompania braci</a> z 2001 roku gdzie zagrał sierżanta Darrela 'Shifty'ego' Powersa. Mimo tego, Peter nie zaniedbuje teatru grywając w Hammersmith Lyric, Comedy Theatre i New End Theatre.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 stycznia 1978

miejsce urodzenia: Johannesburg, RPA

wzrost: 173 cm

forum osoby Peter Youngblood Hills

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum