Phyllida Lloyd

Phyllida Christian Lloyd

6,6
258 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Phyllida Lloyd

Żal mi was ludzie! Ta kobieta powinna być wzorem dl nas wszystkich (mam a myśli głównie
osobniki płci żeńskiej). To jest kobieta-reżyser.stworzyła dwa popularne filmy i nie ma tu o niej
nic. Ona złamała stereotyp, że branża filmowa przeznaczona jest dla mężczyzn! Za to wszystko
należy się jej szacunek.

HollywoodDirector

Masz rację, czekam na przyszłe filmy z niecierpliowścią

SnapeForever

odlaboga! to zupełnie jak żelazna lejdi małgośka taczer! co za zbieg okoliczności.

HollywoodDirector

Ona złamała stereotyp? Nie, zrobiła to Kathryn Bigelow i to już kilkanaście lat temu.

Nawrocki

możliwe, dla mnie symbolem "łamania tego stereotypu" jest ona

HollywoodDirector

To bardzo zabawne, bo z tego co widzę, ma na koncie dwa baaardzo przeciętne filmidełka, które do kinematografii wniosły tyle, co nic.

Nawrocki

ja miałam na myśli "Mamma mia"
Zaliczam się po prostu do młodszego pokolenia i cieszę się, że jest kobieta- reżyser, która zrobiła film, który bardzo lubię, a to że do kinematografii wniósł tyle co nic... cóż o co innego mi chodziło

HollywoodDirector

Ale ja wciąż nie wiem, o co ci chodzi z tym łamaniem stereotypu.

Nawrocki

przykro mi...

HollywoodDirector

Mnie też.

Nawrocki

To spoko

HollywoodDirector

No nie wiem.

Nawrocki

No comment

HollywoodDirector

Masz rację.

Nawrocki

Cieszę się, że się zgadzasz

HollywoodDirector

Kurczę, a mi jest przykro, że muszę się zgodzić.

Nawrocki

No to się łączę w bólu

użytkownik usunięty
HollywoodDirector

Ta lesbijka? Chyba cię poje...o!

HollywoodDirector

Temat stary jak cholera, ale nie mogę go tak zostawić, bo nie chcę, żeby ktoś przez niego miał błędne przekonania.

Stereotyp, że reżyserią filmową mogą zajmować się tylko mężczyźni, jest łamany od początków kina - czyniły i czynią to m.in. wzmiankowana wyżej Kathryn Bigelow, Jane Campion, Sophia Coppola, Agnieszka Holland (i w Polsce, i za granicą wysoko ceniona, autorka filmów nominowanych do Oscara, na pewno znacznie lepiej znana jako twórca filmowy niż Lloyd), Małgorzata Szumowska (uważana za jednego z najzdolniejszych polskich twórców filmowych), Dorota Kędzierzawska (jej nazwisko nie jest znane przeciętnemu polskiemu widzowi, ale parę jej filmów, np. "Pora umierać" - jak najbardziej), Magdalena Piekorz.
Każda z tych pan ma na koncie przynajmniej jeden film wysoko ceniony przez krytykę i/lub widzów, na ich twórczość nie patrzy się przez pryzmat ich płci, choć niejedna z nich ma na koncie film, który można zaszufladkować jako typowo "kobiecy". W zestawieniu z nimi Lloyd wypada niestety blado.

HollywoodDirector

Nawet tu dotarła choroba zwana feminizmem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones