Piotr Fronczewski

8,2
38 012 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Piotr Fronczewski

Przecież to świetny aktor, ekstraklasa. Naprawdę szkoda, że nasi reżyserzy tak rzadko sięgają po pana Piotra Fronczewskiego.

Gibon_Szybkoreki

Myślę że takiej klasy aktor w byle czym nie zagra. Kieruje się scenariuszem a nie kasą, jak szyc i inni jemu podobni "aktorzy".

Pablo_833

wątpie..jak kiedys u wojewódzkiego hanka bielicka mówiła że polska to nie hoolywood(akurat to moje porównanie było) bo u nas każdy aktor bierze każdą role z pocałowaniem ręki i nie ma tak że nie zagram w tym albo tym bo to mi nie leży z powodu tego bo i tak mało filmów sie robi.no chyba że juz całkowicie rola tb nie pasuje np.zagranie geja dla jakiegos aktora to tylko w takim przypadku można odmówic

dj_carlos

nie zgadzam się z tym :) jest pełno wywiadów z polskimi aktorami którzy otwarcie mówią, że nie biorą ról w byle czym :)

sneakyx

Mówią, mówią a potem grają.

vivisco

Wlasnie obejrzalem Asymetrie, ktora ma marne oceny, czyli jednak wychodzi, ze trzeba cos do garnka wlozyc.

dj_carlos

Grają co leci bo muszą z czegoś żyć.

Gibon_Szybkoreki

w 100 % się zgadzam z tą opinią. Właśnie wspomniałem o tym samym w kontekście filmu "Ekscentrycy". Pan Piotr jest człowiekiem który urodził się by zostać aktorem i jest świetny w tym co robi. Pozdrawiam

Gibon_Szybkoreki

https://www.youtube.com/watch?v=yufs0U09Xy8

Gibon_Szybkoreki

rowniez bardzo zaluje ze Pana Piotra tak rzadko widuje sie juz na duzym ekranie.

na szczescie pozostaja jeszcze takie kultowe role jak Czesiu Wisniak w Konsulu, czy tez Tata w serialu "tata a marcin powiedzial..." czy tez nawet milo sie go ogladalo w serialu "rodzina zastepcza"

no i oczywiscie nie mozna zapomniec i pamietnym "przed wyruszeniem w droge nalezy zebrac druzyne" - oczywiscie cytat z kultowej gry Baldur's Gate gdzie pan Piotr byl narratorem :)

twism

No i zapomniałeś oAkademi Pana Kleksa! :)

Gibon_Szybkoreki

Dokładnie - nie wiem skąd wynika fakt, iż nie widujemy tak znamienitego aktora prawie w ogóle w obecnie pojawiających się produkcjach. Nie wierzę, że żaden reżyser nie potrafiłby przygotować roli dla takiego człowieka, tylko same ochłapy na poziomie statysty.

mar_cinek2

to nie prawda wźieli go przecież do po po prostu przyjaźx

Gibon_Szybkoreki

Raczej to pan Piotr woli zapomnieć o tych reżyserach, których mamy obecnie. Było wielu dobrych aktorów, którzy wręcz się zeszmacili grając w byle czym, a p. Fronczewski dba o swoje nazwisko, więc go nie widzimy ostatnio. Z resztą jest doskonałym dubbingowcem, więc słyszymy go w wielu nowościach filmowych, a że głos ma niepowtarzalny, nigdy nie pozostaje niezauważony.
Osobiście wolę zachwycać się jego głosem w bajce, niż zmienić o nim zdanie po obejrzeniu jakiej "superprodukcji" na miarę Ciacha czy Kac-Wawy.

Gibon_Szybkoreki

zachęcam do pójścia do teatru, gdzie często można zobaczyć pana Fronczewskiego. Świetny aktor.

Gibon_Szybkoreki

Fronczewski to aktor przede wszystkim teatralny a kino mysle ze uwaza za epizod ktory pojawia sie i znika . Wszak to jeden z najwybitniejszych polskich aktorow . On jest jeszcze z twj epoki gdzie zdajac do szkoly teatralnej myslało sie o deskach teatru a nie mizdrzeniu na sciankach .

Gibon_Szybkoreki

Tak jak pisze kolega powyżej, Fronczewski to wybitny aktor teatralny. Polecam spektakle tv z udziałem Piotra Fronczewskiego, a w szczególności genialny spektakl z jego udziałem - "Król Edyp" - https://youtu.be/Oo1T1dwkV4M

Gibon_Szybkoreki

On ma ciekawsze rzeczy niz czytanie durnych scenariuszy, tak samo Peszek

maciekb80

a ma czas na czytanie inteligentnych scenariuszy?

Gibon_Szybkoreki

Musiały by takie być.

maciekb80

Zakładam po wpisie, że znasz pana Piotra i jesteś na bieżąco ze scenariuszami, które trafiają do tego wybitnego aktora. Napisz mi czy miał w ręku scenariusze do takich filmów, które w ostatnich latach były ekranizowane: Inni ludzie, Johnny, Pan T., Mowa ptaków, Ułaskawienie, Jak pies z kotem, Ostatnia rodzina, Cicha noc, Na granicy, Niewinne,Powidoki, Demon.Pod mocnym aniołem, Jack Strong?

Gibon_Szybkoreki

Tak znam, jestem na bieżąco, podziwiam kunszt Pana Piotra na deskach. Super masz założenia trafne w punkt

Gibon_Szybkoreki

W tych filmach co wymieniłeś zagrali inni aktorzy, nie tylko Fronczewski jest na tym świecie

maciekb80

Stwierdziłeś że Fronczewski ma ciekawsze rzeczy niż czytanie durnych scenariuszy. Uważasz że zagrał w takim filmie jak Asymetria czy Superprodukcja bez czytania scenariusza? Bo są to słabe produkcje. A skoro wiesz co czyta pan Piotr to odpowiedz mi czy miał propozycję grania w którymkolwiek z tych filmów i czy czytał te scenariusze?

Gibon_Szybkoreki

Tak, tak ,tak !!!! Głuchy jestes ? A raczej ślepy bo pisze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones