[{"id":4,"name":"music","above5p":true,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"/person/ajax/roles/635333/4","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":202,"rate":6.599009900990099,"desc":"oceny","profession":"muzyki"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/635333/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":8,"rate":5.625,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/635333/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":5.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,6
202 oceny muzyki
Piotr Komorowski jest muzykiem o szerokich zainteresowaniach. Dyrygował operami i utworami symfonicznymi, występował jako pianista na koncertach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestry, przygotowywał i prowadził spektakle musicalowe. Ostatnio jego wielką pasją jest tworzenie muzyki filmowej i ilustracyjnej.

Koncertował we wszystkich niemal krajach Europy, USA, Korei i Japonii. Współpracował z wieloma gwiazdami opery, musicalu, znakomitymi instrumentalistami. Kompozycje jego autorstwa coraz częściej pojawiają się w telewizji i filmie.

"Cieszę się, że mogę zaistnieć w tak wielu dziedzinach. Wszędzie spotkałem wspaniałych artystów, muzyków . Myślę, że obserwowanie zderzeń różnych muzycznych światów oraz obcowanie z wieloma muzycznymi filozofiami to jedna z najciekawszych rzeczy, jakie mi się przydarzyły."

Piotr pochodzi z rodziny muzyków. Od 13-go roku życia występował publicznie jako pianista.
Studiował w Akademi Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Reginy Smendzianki (1981-86) a następnie także w klasie dyrygentury prof. Stanisława Wisłockiego (1983-88). W obydwu tych specjalnościach uzyskał dyplomy z wyróżnieniem.
"Dane mi było kształcić się u znakomitych pedagogów-wykonawców, wybitnych postaci życia muzycznego w Polsce. ... to wielkie szczęście..."

Wykształcenia dopełniły liczne seminaria w Europie i USA.
Stypendia Ministerstwa Kultury, Fundacji Yehudi Menuhina we Francji, Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Yorku umożliwiły mu dalszy rozwój i m.in. pracę z amerykańskim pianistą Ivanem Davisem. W wyniku dwuletniego pobytu w University of Miami uzyskał dyplom Master of Music.

W latach 1989-98 Piotr był dyrygentem Warszawskiej Opery Kameralnej. Zrealizował tam pięć premier i przez szaść kolejnych lat występował z koncertami i przedstawieniami operowymi na Festiwalu Mozartowskim w Warszawie. Prowadził gościnnie koncerty wielu orkiestr w Polsce a także za granicą.

W 1996 roku otrzymał propozycję objęcia kierownictwa muzycznego przedstawienia o charakterze musicalowym, opartego na muzyce Georga Gershwina. Tak zaczęła się współpraca z niemieckimi impresariami, w wyniku której przygotował w następnych latach dalszych siedem spektakli a później również programy koncertowe.

" Pamiętam kiedy po przedstawieniach musicalowych prowadziłem wykonania Rachmaninowa a po koncertach z muzyką Bartoka i Mozarta dyrygowałem wspaniałe piosenki z filmów Disneya.... Bardzo ciekawe czasy...."


W 2003 roku Piotr poznał Alfreda Hause założyciela orkiestry przy NDR w Hamburgu. Zespół ten pod zmienioną nazwą (Alfred Hause Tango Orchestra) zdobył międzynarodową sławę wykonując tanga w błyskotliwych koncertowych aranżacjach. Znany jest zwłaszcza w Japonii gdzie regularnie występuje w największych salach koncertowych. Alfred Hause wraz z producentem Wernerem Triepke wyrazili życzenie aby Piotr prowadził następne koncerty. Orkiestra odbyła już dwukrotnie tournee po Japonii z nowym dyrygentem.


W roku 2003 Piotr szerzej zainteresował się kompozycją.

"Zaczęło się od chęci rejestracji pomysłów muzycznych, których tyle chodziło mi po głowie. Założyłem własne studio nagraniowe. W ostatnich latach, moją pasją, uprawianą pomiędzy koncertami, jest poszerzanie wiadomości na temat warsztatu kompozytorskiego i możliwości współczesnej produkcji dźwięku"

Piotr tworzy muzykę do filmów, seriali i innych projektów telewizyjnych. [piotrkomorowski.pl]
Więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych